Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen várost ajánlotok...

Milyen várost ajánlotok (Magyarországon) ahova elköltözhetek és új életet kezdhetek?

Figyelt kérdés

Budapestet ne mondjátok, utálom azt a várost. Koszos, büdös, zsúfolt, undorító. Nem is értem, hogyan tudtam ott élni 14 évig.

Aztán elköltöztünk egy vidéki városba, itt laknak a rokonok. De itt sem érzem jól magam. Az albérleti árak rendkívül alacsonyak ugyan (50 ezerért bérlek egy 65m2-es, 1+ 2 félszobás lakást) de a munkabérem is nagyon kevés. Itt akarom hagyni az egészet. Mivel még csak 23 éves vagyok, van választékom. Anyukámmal élek. Igazából én tartom el őt, mert súlyos beteg, le van %-olva, de ebbe ne menjünk bele. Ő se érzi itt jól magát.

Milyen nagyobb várost ajánlotok, ahol új életet kezdhetek/kezdhetünk?

Az adott hely/város:

-Ne legyen (annyira) koszos, büdös és zsúfolt

-Viszonylag jó legyen a helyi közlekedés

-A távolsági közlekedés se legyen rossz

-Az átlagtól alacsonyabb bűnözési ráta (lehetőleg minél alacsonyabb)

-Viszonylag szép legyen, legyen benne szinház, látnivalók stb.

-AMI A LEGFONTOSABB: a fizetés olyan arányban legyen a lakbérrel, amiből meg lehet élni, esetleg félre tenni a fizetés minimum 5%-át de inkább 10-et. (Ha létezik ilyen, de az a lényeg, hogy a munkabér-lakhatás a lehető legjobb arányban legyen, ez a legfontosabb!!)

Édesanyám 25 éves koráig Szegeden élt. Azt mondja nagyon szép varos. Laknak is ott rokonok, minden évben nyaralok Szegeden egy hetet. Igazából nekem is tetszik. Meg is néztem az albérlet árakat, már 60 ezerért is láttam 1,5 szobásat, de jellemzően 80-100 ezerig, szóval szerintem nincsenek elszállva a lakásárak (annyira). A kérdés az, hogy ehhez képest a fizetések (általaban) mennyi? Olvastam nem egy helyen, hogy az országos átlagtól 10-15%-al alacsonyabb, ami lehet, hogy igaz is. Az én szakmámat megnéztem a fizetesek.hu-n (országos átlag és Csongrád-megyi átlagot összehasonlítottam) és valóban, 15%-al alacsonyabb, ami nem olyan rossz (talán).

Szóval ki mit javasol? Tényleg nem akarok itt maradni, nem érzem jól magam és halott az egész megye, semmi fejlődés. (Anyum se érzi itt jól magát).

Külföldöt, Németországot ne javasoljátok. Hiába beszélem a német nyelvet (középfokon). Dolgoztam kint egyszer 2 hónapot (ráadásul magyar brigáddal) de ott sem érzetem jól magam. Nem tudtam beilleszkedni, idegennek éreztem magam. Bár azt is olvastam, hogy Szegeden nem nagyaon van munka. Amit nem értek, a mostami megyémben ha felmegyek a profession-re, 1-2 hetente adnak fel egy állást az egész megyében, ha megnézem a Profession-t Szegedi állásokat, csomót találok, és gyakram tesznek kk frisseket.



2019. febr. 7. 15:10
 1/9 A kérdező kommentje:

Azt még hozzáfűzöm, hogy nem élünk olyan nagy lábon. Az albi most rezsivel, közösköltséggel (ami télen-nyáron annyi és tartalmazza a fűtést) csatorna és szemétdíjjal 80-90 ezer/hó.

Azon kívül fizetem a netet, a tvt-t, telefont stb, életbiztosítást, stb. Így 200-ból élünk meg jelen állás szerint. (Bar én nem keresek ennyit, anyum le van százal3kolva, kap valamennyit, így az összes havi bevételü k 220-230)

2019. febr. 7. 15:20
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt rossz volt olvasni. Te mindig ennyit panaszkodsz? Szerintem te az a típus vagy akit semmi nem tesz boldoggá. :D

Pest megyén kívül minden vidék, a bérek itt már nem térnek el nagyon egymástól, szal nem tudom mire gondolsz. Jó helyet, céget kell keresni, nem azt hogy "valaki azt mondta Szegeden nincs munka", "valahol azt olvastam Miskolcon 15 ezerrel kevesebbet fizetnek minden egyes munkahelyen" és stb. Költözz Győrbe, Szegedre, Debrecenbe, Sopronba. Ha van jó szakmád bárhol eltudsz helyezkedni.

De ha annyira akarsz negatív tanácsot, az észak-keleti régiót nem szokták ajánlani, Miskolc-Eger, lenn meg délen Péccsel ugyanez a helyzet. :D De függ a munkádtól és hogy milyen helyre jelentkezel.

Sok szerencsét azért.

2019. febr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Győr, Debrecen.
2019. febr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Amit te keresel olyan hely nincs . Ott alacsony a bérletidíj ahol a munkabér is és fordítva. Ezért kapsz falun 40 ért kertest Budapesten meg 100 ért egy lyukat.
2019. febr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Győr. Audi sori munka mindig van felvétel.

Győr környéki településen albérlet, de nézd meg megy e arra audis busz

2019. febr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos kis pénzel sehol sem lehet ugrálni .
2019. febr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tata.
2019. febr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Győrt én is tudom ajánlani, laktam ott, szép és élhető város, éppen elég a mérete, hogy már a város előnyeit tapasztald, de a nagyvárosok hátránya nélkül. Munkalehetőség is akad bőven, a német tudásod is jól jön. Közel 20 éve élek Veszprémben, itt telepedtem le, ez Győrhöz képest kisváros. Sokan kevéssé mozgalmasnak, gyakorlatilag unalmasnak találják. Nekem tökéletes a maga vidéki bájával, gyönyörű és a fekvése, környezete különleges. (Bakony, Balaton). Itt is van munka, a lehetőségek korlátozottabbak, mint Győrben, de pl. itt is vannak autóipati cégek, néhány nagyobb multi. Én sehol máshol nem élnék Magyarországon, annak ellenére, hogy nem itt nőttem fel. Viszont a megélhetés, lakhatás mindkét helyen költséges, szerintem egyik városbsn sem találni 100.000 Ft/hó alatt albérletet. Ahogy valaki írta, ahol van munka (és egyáltalán bármi), az értelemszerűen drágább, fejlettebb, biztonsáhosabb, stb. Ha valami olcsó, az ahhoz mért lehetőségekkel bír. Sok sikert az új életetekhez!
2019. febr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szegedet tudom ajánlani, de csak akkor költözz oda ha van munkád.

Reálisan nézve 70-80 ezerért fogsz lakást találni.

2019. febr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!