Magyarországon gyakori, hogy valaki 2 felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezik?
kapásból van 4-5 ismerősöm
ha 10000 emberből nézzük, akkor nem, de ha csak az egyetemistákat, vagy pl én az ismerőseimet, akkor nem
sőt van olyan is akinek 3 van
1-es! Azért jelentősen függ attól, hogy ki milyen szakra jár egy nyelv szakos bölcsésztől vagy egy turisztikástól, nemzetközi kapcsolatostól el is várható, hogy legyen 2-3 felsőfokúja, több szakon el is várják ezt kimeneti követelményként.
De ezeken kívül azért ha nem is nagyítóval kell keresni, azért nem nevezném átlagosnak, a többségnek most is csak egy közép vagy felsőfokúja van (ez jellemzően angol) és még vannak néhányan két nyelvvel, de ennél több azért nem gyakori.
akinek 3 felsőfokúja van az ismerősök között ő pl informatikus és hobbi miatt kezdett nyelvet tanulni
több ismerősöm is van akik csak úgy hobbiból tanulnak spanyolul, olaszul, oroszul...és van aki eljut a nyelvvizsgáig is és mint látszik van aki a felsőfokúig is
de műkörmös csajszi ismerős pl nyelviskolába jár japánt tanulni, szóval nem csak diplomától függ ez
Azért azt lásd be, hogy nem ez az átlag! (3-asnak szólt)
Tehát a kérdésre újra felelve nem gyakori. Persze mihez képest.
Átlagban véve még az 1 középfokú se gyakori. Már mint ha a teljes magyar lakosságot nézzük. Mert pl a gyárban betanított munkát végző személy, ahova elég a 8 általános, se hiszem, hogy beszélne akár egy nyelvet is középfokon. Én voltam már egy pár gyárban és az esetek 70-80%-ban lecsúszott, analfabéta emberek dolgoznak, akik tényleg arra jók, hogy csinálják amit megmutatnak nekik. És ebből rengeteg van.
Tehát ha az átlagot nézzük, akkor 2 felsőfokú nyelvvizsga egyáltalán nem gyakori, sőt, nagyon ritka.
De ha nem a betanított munkából indulunk ki, hanem mondjuk pénzügy, számvitel; HR; gépész, villamos, mechatronikai, stb versenyképes mérnök munkaköröket nézzük, ott már annyira nem ritka a 2 felsőfokú nyelvvizsga, de azért nem is annyira gyakori, de azért akadnak.
Felsővezetésben már gyakori. Sőt, ha orvostudományban valaki felsővezető, ott majdnem alap a 3 felsőfokú nyelvismeret, jellemzően angol, német és természetesen latin, hisz az az orvosi nyelv.
De ha nagy átlagot nézzük, a gyári betanított munkástól kezdve, a mérnökökön át, a felsővezetőkig akkor nagyon ritka az a személy, aki 2 nyelvet is ismer felsőfokon.
"Sőt, ha orvostudományban valaki felsővezető, ott majdnem alap a 3 felsőfokú nyelvismeret, jellemzően angol, német és természetesen latin, hisz az az orvosi nyelv."
Csak tudod van különbség aközött, hogy ráírod egy leletre, hogy sípcsonttörés (fractura tibiae) meg aközött, hogy valaki folyékonyan olvas mondjunk Vergiliust. Tehát ne gondold, hogy az orvosok között olyan sok jó latinos van a többségnek a latin tipikusan olyan időpocsékoló tárgy, amit valahogy végig kell ülni egy kettessel, hármassal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!