Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül felrakatni egy...

Mennyibe kerül felrakatni egy villámhárítót?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 21:38
1 2
 11/15 anonim válasza:
Ez adtol is függ hova ? Ja meg hogy hol laksz az sem mindeggy mer egy kis faluban nyugdíjas ezermester olcson megcsinálja de városon drágább is lehet szerintem!!!
2010. júl. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Azt már leírtam hova és Debreceni vagyok.
2010. júl. 8. 19:36
 13/15 anonim ***** válasza:

"mer egy kis faluban nyugdíjas ezermester olcson megcsinálja "


Na az a villámhárító nagyon jól fog funkcionálni, mert a nyugdíjas ezermester valószínűleg átmeneti ellenállásokat fog mérni lépésről lépésre egy kb. 100.000,- Ft-os műszerrel.

Feltehetőleg a galvanikus korrózióra is figyel a rendszer kialakításánál, esetleg előzetes potenciál számításokat végez.


Imádom, ha valaki csak azért ír, hogy szerepeljen.


ON: kétszintesre 5 éve öcsémék 200.000,- ért rakattak fel, számlával, öt év garanciával.

2010. júl. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A kérdés azért megválaszolhatatlan, mert nincs olyan, hogy villámhárító. Vannak viszont különböző anyagból készült, különböző magasságú, különböző környezetben álló, különböző célú, stb. építmények, valamint ezekre különböző (statisztikai) védelmi szinteket megvalósító villámhárítók, amelyek nagyjából a védelmi szint fokozódásával egyre drágábbak is.


A villámhárító nem növeli a házra nézett veszélyt, de valóban növeli a saját magára nézett veszélyt. Ezért rakják fel. :)

2010. aug. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 gary71 válasza:
Kissé már régi a téma, de mostanság igen csak aktuális. Néhány félre értés elkerülése érdekében hozzá szólnék néhány mondat erejéig. A villám védelem egy komplex rendszer, melyet kellő körültekintéssel és az érvényben lévő szabványok alapján kell kivitelezni. A külső villámvédelem nem elhárítja a villámot ahogyan azt sokan kérdezik, hanem mi képzünk mesterséges becsapási pontot a villám számára, amely képes ezt felfogni és elvezetni biztonságosan a földbe. Családi házaknál normál esetben a szabvány nem ír elő kötelezően villámvédelmi berendezést. De ha valaki szeretne akkor azt a vonatkozó előírásoknak megfelelően kell. A rozsdás vasakat kéretik elfeledni, ma már kizárólag horganyzott anyagokat és kötőelemeket használnak, illetve színesre szinterezet termékek is vannak. A kivitelezés ára igen eltérő, amit nyilván a beépítendő anyag mennyisége és a tető szerkezete továbbá héjazata határoz meg. De, hogy mégis legyen némi támpont, egy hagyományos egyszerű nyeregtetős cserép fedésű épület kb 100 000,- 140 000,- forintos költség ami a külső villámvédelmet jelenti. Komplex külső belső védelem kiépítésére "isten" pénzét is el lehet költeni, de 100%- os védelem nincs. Legalábbis én így tanultam és erről nem is kívánok senkit meg győzni. Remélem tudtam kicsit segíteni.
2016. jún. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!