Mitől vizes, penészes a lakásban a fal?
Kb. 1 éve költöztünk ebbe a lakásba mely az első emeleten van. Pár hónap múlva a konyhában elkezdett lejönni a festék, majd szőrös lett ott a fal, azt hittük penész, de salétrom kivirágzás volt, mely így nézett ki: [link] . Ennél a falnál van 1 hűtő, illetve a konyhai szekrények, mosogató. Kihúztuk őket és vizes volt: [link]
Azt hittem csőtörés, de az óra nem pörög. Mégis akkor mitől lehet ez? Lemeszeltük, de pár nap múlva visszapenészesedett, sőt még rosszabb is lett (levertük vakolatig az egészet és utána történt a meszelés). Lehet pára miatt ilyen vizes a fal?
talajvíztől kezdve lehet a háznak valami csöve.
Penészedés lehet a nem megfelelő szellőzéstől, a szellőzés hiányától.
Nincs a pincében vizes fal? Nincs az alattatok lakónál ilyen probléma?
Elkezdtem volna rákérdezni a párával kapcsolatos dolgokra, amikről nem írtál, de a fotó alapján nyilvánvaló, hogy a lefolyó környékén legvizesebb a fal. Ebből az következik, hogy a lefolyócső szét van csúszva, ki kell bontani, és összedugni, esetleg a gumit pótolni vagy gumiámmal bekenni, ha azzal van gond. De szerintem csak szétcsúszás.
Véső, nagyobb kalapács, nekiesés. Ha van egy kis barkácsolós hajlamod, gyorsan megcsinálod egyedül is.
Ennyire vizes párától nem lesz a fal. Penészesedtünk már párától, külső falon és az nem így nézett ki, ez ráadásul sejtéseim szerint nem is külső fal, ugye?
Én is a lefolyóban, vagyis a szennyvíz csőben keresném a hibát. Nekünk is volt hasonló problémánk belső falon, albérletben. Fekete volt a tapéta a penésztől és érezhetően nedves. A tulajdonos biztosított róla, hogy az előző lakónál csőtörés volt, de ez megoldásra került. Kiszárad a fal, újratapétázza nekünk és kész. Csakhogy a fal egy istennek sem akart kiszáradni, sőt... Három hét ott élés után az alattunk lakó néni kétségbeesve jött fel, hogy nála folyik a plafonból a víz, amikor hallja, hogy zuhanyzunk. Kiderült, hogy a zuhanytálca lefolyócsöve csúszott szét, az áztatta a szoba falát továbbra is, illetve a nénit is. Esetleg ilyenre is érdemes figyelni, ha a fal túloldalán vizes blokk van, vagy a szomszéd konyhája. Nem biztos, hogy tőletek ered a probléma. Ilyen mértékű vizesedésnél viszont neki is észlelnie kell már, hogy valami nem oké, úgyhogy kérdezzetek körbe.
A kád és mosdó miatt én a szétcsúszott, vagy régi és eresztő elfolyócsőre gondolok; ezek amúgy is egybe csatlakoznak, és végigvizezhetik a falat. Másik lehetőség, az, hogy zuhanyoztok, vagy másképp fröcsög a víz a falra,kád mellé szivárog, ha csempe van, akkor a fuga vezeti át a vizet (nem vízzáró) és emiatt vizes a fal. A vizesblokkoknál a csempék és kád stb környékét folyékony fóliával szokták átkenni, hogy ne ázzon át falig.
Biztos nem pára, mert annyi víz ott nem lesz, hogy salétromos legyen a fal. A festék is azért jön le, mert a festéken nehezen jön át a pára, így az alatta felgyűlt nedvesség miatt elengedi a vakolást.
Nézd meg alsó v. felső szomszédnál ugyanezt a helyet. Rajzold körbe a nedvesség területét, figyeld, hogy terjed e.
Nálam tavaly lett felfedezve, hogy a kád kifolyójánál szétcsúsztak az idomok, és a külső fal meg a fürdőszoba melletti szoba fala is ledobta a vakolatot. Azért nem lett időben felfedezve, mint nálad, mert a szomszéd csak akkor szólt, hogy a felé lévő fal vakolata felpuklisodott, a szobai fal előtt pedig szekrény volt.
De kb. 15 éve a szülői házban is ugyanez történt. Ott hamarabb fel lett fedezve, de az meg vályogház, és elég komoly javítást igényelt a dolog, mert a fagy szétporlasztotta a vizes vályogot.
Természetesen nem állítom, hogy nálad is pont a kád alatt van a gond, de hogy valami lefolyócsöves dolog, az biztosnak látszik. Ahogy írják, nézd az alatta lévő helyiség mennyezetét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!