Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kátrányosodást a kéményben...

Sanzii kérdése:

Kátrányosodást a kéményben mivel lehet megszüntetni vagy kifoglalkozik ilyenel?

Figyelt kérdés
2018. máj. 20. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

vannak koromtalanítók, amit elégetsz, és redukálják a ganyét, ami lepotyog a kémény faláról.

[link]

[link]

2018. máj. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmivel sem lehet.Ha kátrány belül is át üt,az a nagyobb probléma .
2018. máj. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha túl vastagon bekátrányosodik a kémény, és meglátja a kéményseprő, akkor hivatalosan betiltja a kémény használatát, a kémény kiégetéséig. (Ők csinálják.) Ilyenkor a padláson lévő tisztítónyílásnál begyújtják a kátrányt, és ellenőrzött körülmények között kiégetik. Jó pénzért, persze.


Mindenképpen olcsóbb valami kátránytalanítót használni, a csomagoláson feltüntetett módon.

2018. máj. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Koromtalanítót akartam írni, az a kátrányt is fellazítja, saját tapasztalat.
2018. máj. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3 as,már nincsenek is kéményseprők akik ezt ellenőrizzék.

A korom be tud gyulladni,az ki is ég,de a kátrány soha sem fog,ilyent nem is csináltak.

A kéményben a láng is felfelé megy,mert a huzat arra kényszeriti,de akkor hogy ég ki a padlás alatti részben ?

Bélelteni kell,nincs más megoldás .

2018. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Semmivel sem lehet, saját tapasztalatból írom!


Azonban mégis, de a legtöbb fával fűtő ember ezeket a pontokat sajnos nem tudja teljesíteni.


1. Legalább 2 éve száradó, csontszáraz fával kell fűteni.

2. Legalább 70-80(-90) fokos előremenővel kell fűteni, tehát nem lefojtani a kazánt, hanem folyamatosan levegővel kell táplálni.

3. Kazánvédő szelep használta. Bár ez inkább a kazánban szünteti meg a kátrányt, de a kéményen is segíthet.


Tehát ha száraz fával fűtesz, és folyamatosan kap levegőt, akkor magától le fog száradni a kátrány a kéményről.


Hiába tüzeltem 3-4 éve száradó fával, a kazán le volt fojtva, így a füst hőmérséklete alacsony volt, s kicsapódott a kátrány a kéményen.

Beépítésre került egy puffertartály, most az előremenő 80-90 fok, s a füst is megfelelően meleg, tehát nem tud kicsapódni a kéményen.

2018. máj. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 5

Hogyne lennének kéményseprők. Most már a katasztrófavédelemhez tartoznak, és hatósági jogkört kaptak. A tavaly nálam ellenőrzést végző kéményseprőtől tudok dolgokat. (Mint katasztrófavédő, átnézte az egész füstjáratot.)

A kátrányt is ki kell égetni, ezt is nálam ajánlotta fel pár éve az akkori (még maszek) kéményseprő, hogy feketén, féláron megcsinálja, nem is kell tudni róla a cégének.

Mint írtam, a felső tisztítónyíláson gyújtják be, és ellenőrzött körülmények között, a huzat szabályozásával engedik a tüzet egyre lejjebb.

Alul nem szabad begyújtani, mert a felfelé menő huzat miatt az egész begyullad egyszerre, és ha nincs szerencséje az embernek, akkor a kémény összeomlik.


Konix lett rá pakolva naponta egy-két kanállal (a tél folyamán kb. másfél dobozzal, nem minden nap volt begyújtás), tavasszal nem láttam különösebb hasznát. Aztán ősszel, szezon előtt átnéztem a rendszert, és azt tapasztaltam, hogy a nyár folyamán 2 teli vödörnyi fellazult kátrány hullott le a koromzsákba, a kémény már egész jól néz ki belülről.


Mi száraz fát használunk, csak túl nagy a kazán a ház méretéhez képest, ezért el kell zárni a levegőt, ha nem akarunk 30 fokot. Így meg erősen kátrányosodik, mert a felszabaduló fagáz nem tud elégni.

Most már csak kevés fát tudtam vágni, így csak a nagy hidegekben lett begyújtva, amikor lehetett rendesen levegőt adni, nem kellett lefojtani.

A lájtosabb időkben pedig a cirkó fűtött, a vett fánál sokkal olcsóbban.

2018. máj. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bereczk Jénos ***** válasza:

Már kezdem érteni, miért jobb a fa, ha száraz, és miért rosszabb ha vizes!!!

Hála én szénnel fűtök, minimális huzattal és meglocsolom a szenet vízzel, így engem a levegő páratartalma nem befolyásol!!!!

A fa lényegesen érzékenyebb a vízre, mint a szivacs, úgy szívja magába, márpedig a pára az víz, nem is kevés!! Én persze nem fűtök fával, csupán begyújtásnál használom, átitatva gázolajjal, mert nekem határozott tűz kell, a szén akkor gyullad meg!!!!! (Sokan a szénnel fűtők abba halnak bele, vagy robbantják fel a kazánt, hogy bizonytalan a begyújtás és összegyűrt újságpapírral után gyújtanak és a gáz bizony robban!!!!)

A másik dolog ami a kátrányt a kémény falára keni, a magas hő és a hideg kémény!!!! Fával ezt úgy lehet csökkenteni, hogy állandóan kis tüzet rakunk, így a kátrány, mint kiváló fűtőanyag elég, de ne menjen a meleg a kéménybe, ott melegre semmi szükség, aki ismeri a kemence működését, fentről a meleget lefelé hűteni kell, ezt végzi el a kemence fala, ezzel az energiával fűt, miközben a fagáz a BÚBBAN elég, adott a magas hőmérséklet és a GYÚJTÁS!!!!!!!

Már mondták, hogy maradi vagyok, de én még ma is tudok olyan kemencéről, ahol a kémény fából van és a padlástérben füstölésre használják!!!!!!

2023. febr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!