Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet csökkenteni a...

Hogyan lehet csökkenteni a hőmérsékletet panelban?

Figyelt kérdés

A negyediken lakunk, és nagyon meleg van. Sajnos nem tehetjük meg, hogy vegyünk légkondit, ezért valamilyen házi praktika érdekelne, amivel csökkenthető ez a fránya meleg.

Általában elsötétítünk, + ablakok mindig nyitva.


2010. jún. 13. 19:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

ventillátor

félóránként bekapcsolod 10 percre és már nincs is olyan meleg

2010. jún. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az általában elsötétítés szerintem nem jó, kivéve, ha redőny van. A reluxa vagy sötétítő nem sokat segít. Én csinálnék jó erős kereszthuzatot napközben, amikor lement a nap, akkor már lehet sötétíteni is. A ventillátor nem hűti a levegőt csak forgatja, ezért hűvös érzetet kelt, de ahogy nem feléd fordul máris még melegebbnek érzed a levegőt. Zuhanyozni kell hűvös vízben naponta többször, az talán segít valamennyit.
2010. jún. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
folyamatosan megy :S
2010. jún. 13. 19:54
 4/15 A kérdező kommentje:

utolsó: próbálunk kereszthuzatot csinálni, kevés sikerrel:S

A tusolás meg megy, de az is csak ideig-óráig jó

2010. jún. 13. 19:55
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

én fehér lepedőt teszek függöny gyanánt, az kicsit felfog a melegből. meg talán vissza is veri a napsugarakat.

vagy vannak az autóba való alufólia sötétíítők, amit a szévédőre lehet tenni. valahogy applikáld fel az ablakba, az is használ vmit.

ventillátor egész nap megy.

ja, és ami nálam nagyon bevált: vizes törcsi a nyakra. egész jól hűt.

2010. jún. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem... Én a nyolcadikon lakom, még kereszthuzatot sem tudok csinálni, mert minden ablak keletre néz (középső lakás). A délelőtt borzalom. Annyit tudok csinálni, hogy be van húzva a sötétítő délelőtt. De amúgy annyira bemelegszik a lakás, hogy délután is, éjjel is legalább 10 fokkal van melegebb, mint az utcán. Én úgy alszom, hogy jégakkuk vannak az ágyban. Nem tudok jobbat. Albérlet, ide nem fogok redőnyt szereltetni, se klímát. Amikor beköltöztünk, két napig sötétítő függöny sem volt, ez tavaly nyáron volt. Na akkor azt hittem, meghalok reggel.
2010. jún. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam egy edénybe vizet tenni, hogy párologjon, az is kicsit segít a levegőn.
2010. jún. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Tíz évig laktam panelban, van egy jól bevált praktikám.

A függönyt széthúztam, elé egy nedves lepedőt akasztottam és emmögé állítottam a ventillátort. Nem túl esztétikus, de hatékony, a lepedőt gyakran kell nedvesíteni.

Így hívtuk: szegény ember klímája.

2010. jún. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Én is panelban vagyok 7. emelet,nyugati fekvés. Hiába húzom le a redőnyt, hiába szellőztetek éjjel, hiába a ventilátor, az csak addig jó, amíg megy, az áram meg drága.

Nappal 31-32 fok van állandóan, éjjel meg 29-30-ra lemegy úgy, hogy nyitva vannak az ablakok.

2010. jún. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. A mienk az olyan fekvésű, hogy a délelőtti órákban a konyha + a mi szobánk felől süt a nap, délután pedig a nappali + szüleim szobája felé :S A lehető legrosszabb
2010. jún. 13. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!