Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házi víztisztító, egészség,...

Házi víztisztító, egészség, vagy átverés?

Figyelt kérdés
Van értelme mindenütt, vagy csak ott ahol probléma van a vízzel?

2017. dec. 28. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem is átverés, de Magyarországon többnyire nincs semmi értelme. A vezetékes vizeink kiváló minőségűek, tiszta ivóvíz. Néhány kivételtől eltekintve nem igényel további szűrést.
2017. dec. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy egészséges embernek nem okoz semmiféle gondot a csapvíz.

Ami gondot okoz a magas nitráttartalom (már ahol van) azzal a házi víztisztító sem igen tud kezdeni semmit, de azt viszont a vízművek kezelik.

Ha valakinek víztisztasági aggályai vannak, annak jó lesz..

2017. dec. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is fölös.

De sokféle víztisztító/szűrő van. Az egyszerű szénszűrőtől az extra ozmózisig, ahol mindent vissza kell pótolni utána külön ásványi rudakkal-

2017. dec. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Kedves első!

Gyere le Szegedre,vagy a környező települések egyikére!

Erre a víz "színes","szagos".

2017. dec. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én a Tisza-tó mellett lakom itt az ivóvíznek tudtommal nincs baja,nem tudom van-e értelme beruházni kb 60.000. ft-ot erre
2017. dec. 28. 16:34
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Akik használják,azok elbeszélései alapján a szűréstől semmi íze nem lesz a víznek,tehát mintha desztillált vizet innál.


A beruházáson túl is lesznek költségei. Attól függ,hány,és milyen fajta szűrő lesz,ezeket bizonyos m3 után cserélni kell,van amelyiket bizony elég sűrűn!


Ezek csere periódusának,árainak is nézz utána,mielőtt döntesz !

2017. dec. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Engem főleg az érdekelne hogy van-e értelme ennek, vagy ahol jónak mondható a víz, ott nincs
2017. dec. 28. 18:05
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Ahol jó a víz, ott nincs értelme. Nekem mindig is fura volt egy egészségre ártalmatlan, iható vizet átküldeni egy szűrőn ami minden hasznos és haszontalan anyagot kiszed belőle, majd mesterségesen visszateszi... Minek? Arról nem is beszélve, hogy az ember több kárt okoz magának vele, ha nem cseréli időben a szűrőket, így ugyanis azon szaporodnak el a baktériumok és különféle mikroorganizmusok, ami egészségtelenebb, mint maga a sima csapvíz.
2017. dec. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Állítólag egyes mosogépek garanciájában van benne,hogy csak szűrőzéssel ellátott rendszereknél x nyomástartományban (mondjuk 1,5- 6bár -normál hálózati nyomás) adják csak a garanciát. Vagy mi a szösz. De 60ezerért már veszel új mosógépet ha kell.


Víztisztaságon segíthet. Nyomásingadozáson ha nyomásszabályzó is van segíthet. De mindezek elromolhatnak, a szűrőben pedig rendszeresen cserélni kell a papírszűrőt,vagy ha homokszűrő akkor mosatni, túlmosatás esetén meg a kimosott töltetet pótolni. Ez fentartási költség. Ha meg elhanyagolja az ember és mondjuk lerakódik a szennyeződés a papírszűrőben, akkor duguláshoz,nyomáscsökkenéshez vezethet.És a bacik szaporodásához.


Lehet előnye,de elméletben valóban jó minőségű a hálózati víz. Persze kisebb hibák lehetnek. De a hibaforrások (SÁRGA ,büdös víz) a belső rendszeren is előfordulhatnak. Sőőőt legtöbbször ott fordul elő. Gondolok én itt a bojler vízkövesedésére meg hasonlókra.

2017. dec. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen igaz amit előttem írnak. A klóros fertőtlenítés pl a vízhálózat velejárója, e nélkül a pangó részeken szaporodnak a baktérium telepek. A klór meg a kiengedett vízből 1 perc alatt elillan. Vannak ahol a sok gyógyszeres szennyezés miatt döntenek szűrő mellett az emberek, de nem hinném, hogy nálatok ilyen lenne.

Lehet, hogy a víz szeged és környékén színes és szagos,(máshol is) de ez még lehet, hogy bőven iható, semmi bajod nincs tőle.Vagy ott ettől csökkenne az életkor? Ha nem akkor baja nincs, de akinek nem jön be a szag és szín az szűrheti. Ezt 1 is leírta.

2017. dec. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!