Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megelőzni a...

Hogyan tudom megelőzni a penészedést?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy lakást, aminek kiderült, hogy baromi vékony falai vannak, és a szigetelés sem a legjobb! Kifestettem, de nem volt sehol penész, viszont mondta a festő, hogy figyeljek oda rá, télen jól fütsem ki a lakást, stb....a szomszéd lakás viszont tele van penésszel, szinte mindenhol van. Kicsit aggódom, nem szeretném, ha ez "átjönne" hozzám. Ez lehetséges? Mit tegyek, hogy ne alakuljon ki vizesedés ,és penész? Sokat szellőztessek? Vagy az sem jó. Fűteni még nem kell, mindig szellőztetni szoktam, de nem tudom, hogy ez jó megoldás e.
2008. okt. 21. 09:11
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szerintem a szomszéd lakásból nem fog átmenni. Kérdés, hogy a festő adagolt-e a festékhez penészölőt, mert az sokat számít. Ha penészesedni fog, domostosos vízzel mod majd le a felületet és eltűnik egy időre. Javasolt még páraelszívó sót vásárolni, mert az magábaszívja a nedvességet. Szellőztetés ajánlott, tapasztalatom szerint agyonfűtött helyen is megjelenik, mert ha vizes a fal, tök mindegy.
2008. okt. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Páraelszívó só? Ezt még nem hallottam, az milyen, hol lehet venni? Régebben a tévében reklámoztak vmi gépet is, olyat érdemes esetleg venni?
2008. okt. 21. 15:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok szellőztetés, nem túl magas páratartalom (max. 50 %), párátlanító készülék, sólámpa (ez is beszívja a párát), nagy tálka só ( :D ), ha meg jön a penész, ecetes lemosás. Meg lehet kapni penészirtó löttyöt, de nem tudom, mi a neve, mivel még nem vettem.
2008. okt. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Az egyik ismerösömék csinálják a renovexet (egy mikrobiológus nő találta fel), ami állítólag pont az ilyen épületekhez van. Ez egy ilyen festékadalék, vagy micsoda, de inkább olvasd el a honlapjukon: [link]
2008. okt. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Fúúú, köszönöm...a sólámpát másra is javasolják, ha jól tudom!?

Annyi kérdésem még lenne, hogy a páratartalmat tudom esetleg vmivel mérni?

Mert az előző helyen ahol laktam albérletben ott is volt penész, gázkonvektorral fűtöttünk, mégis olyan száraznak éreztem a levegőt...

2008. okt. 21. 22:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, lehet kapni páratartalom mérőt. Csak egy kis laprugó van benne, semmi extra. A sólámpa pedig elég sok mindenre jó, ezt is megtalálod a neten. :) Én alvászavarra használom. Na meg párátlanít, mert ha nincs bekapcsolva, tök nedves mindig. :D
2008. okt. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
87%

CERESIT Párastop-nak hivják, minden multiban lehet kapni, kb. 3-4000.-Ft, azután már csak betét kell hozzá. Kis helyiségben elég jó, attól függ mi a funkciója, ha konyha akkor mennyit főzől, ha fürdőszoba akkor mennyit pancsolsz gőzben.

Sajnos nekem az udvarról "jött be"a penész, a spórákkal bizony szaporodik és vándorol. Nekem még nem volt teljesen hatékony ellenszerem, ha tud valaki irja meg.

2008. okt. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 -Pimpike- ***** válasza:
42%
A páratartalmat baromméterrel lehet mérni, ha jól tudom az Ofotértban lehet kapni.
2008. okt. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

baromméter??? Ez jó :) LOL

Barométer...így talán....de köszi!

2008. okt. 26. 10:49
 10/11 anonim válasza:
88%
Formalinnal kell bekenni a penészes rész és eltűnik.A gyógyszertárban kapható.
2008. okt. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!