Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elektromos padlofűtés megéri...

Elektromos padlofűtés megéri egy régi házba?

Figyelt kérdés
Van egy régi sátortetős házam, benne gázkonvektorokkal fűtök, s állandóan kapom a horribilis 40-50 ezres számlákat, a házban 18-19 fok van. Nem tudom megéri-e, ha fűtő filmeket rakatnék a padlóba, a járólapokat nem szedném fel, hanem arra kerülne a film, arra meg padlószőnyeg. De megéri? Ezen kívül van a házban egy cserépkályha, de 2-3 óra otthon tartózkodás alatti fűtés nem igazán tesz jót egy cserépkályhának, de elég ramaty állapotban van az is.
2016. nov. 19. 00:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha leszigeteltetnéd a házat mindenütt,akkor se igazán érné meg,de kellemesebb hőérzetett biztosítana.Még mindig az elektromos fűtés a legdrágább,akárhogy is nézzük.

Nyilván a gázkonvektorral való fűtés se lenne havi 40-50 ezer Ft havonta,ha le lenne szigetelve a ház.

2016. nov. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Már most is ilyen számlát kapsz, vagy csak télen Mekkora ház?

Nem ismerem ezt a fűtőfilmes technológiát, de annyi biztos, hogy a régi házadban semmiféle padlószigetelés sincs, tehát van a járólap, alatta meg a beton. Ha erre simán leteszed a fűtőfilmet, RENGETEG hőt fog az aljzatbeton elnyelni, fűteni fogod a talajt. Manapság már ajánlott 10 cm hőszigetelés a aljzatba is.

Ezenkívül árammal majdnem egész pontosan háromszor olyan drága fűteni, mint gázzal, tehát lehet kapnál 120-150 ezres számlát.

Szerintem azokat a konvektorokat meg kellene nézetni hozzáértővel, kitakarítani, ha már olyan állapotban van, modernre cserélni. Esetleg ezt is meg lehet fontolni: [link]

Cserépkályhát csak abban az esetben ajánlom, hogy ha van normális (2 éve száradó) tűzifád, s tudod ezt mindig előre pótolni, s magad feldolgozni. Ha mázsára, konyhakészre veszed, sokkal drágább a gáznál.

Kiszámoltam egy kérdésnél, hogy mi mennyibe kerül, itt a 9. válasz: http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__rezsi__8223595-miert-m..

Egy szó mint száz, felejtsd el az elektromos fűtést, s csináltass valamit a konvektorokkal, vagy cseréld ki őket újra, esetleg arra a Mika 6-ra!

2016. nov. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A ház kb. 70 négyzetméteres 2 szobás, 2 konvektorral, tehát szobákon kívül a ház többi része 16-17 fokos. Már valaki a hőtarolós kályhákat is emlegette. De utánanézek ennek a Mini cirkónak is.
2016. nov. 19. 01:17
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Fütés korszerüsitéssle max párszázalékot fogsz sporolni. A régi konvektoroknak sincs rosz hatásfokuk általában.


A padlófütésnek korlátozot a teljesitménye jó eséllyel kisetudnád velle füteni a lakást.


Jelentős megtakaritást csak szigeteléssel tudsz elérni.

2016. nov. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Kiszámoltam egy kérdésnél, hogy mi mennyibe kerül, itt a 9. válasz: http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__rezsi__8223595-miert-m.. "


Ez jó, csak nem értem, hogy miért számoltál 50%-os hatásfokkal a vegyestüzelésű rendszerekre. Azok ugyanis ma kb. 80%-os hatásfokkal működnek. Már a régi, 60-as évek beli orosz Raketa öntvény kazán is tudott kb. 60%-os hatásfokot, a sparherdek 70-75%-t, egy mai korszerűbb lemezkazán vagy kandalló pedig 80%-os hatásfok körüli (néha kicsivel a feletti) mutatóval rendelkezik. A kondenzációs gázkazánnál pedig fixen 105%-os hatásfokkal számoltál, ami megint csak legfeljebb ideális körülmények között működik, olyan meg tudjuk, hogy a mesében sincs - ahogy már te is írtad :)


Nem a gáz ellen vagyok, mert van, ahol nem is lehet fával fűteni, vagy olyan extra költségei vannak, hogy tényleg jobban megéri a gázfűtés. Valóban nincs már olyan eget verő különbség a kettő között. De azért ha számolunk, akkor maradjunk már a realitások talaján. Ilyen módon a kondenzációs gázkazánnal való fűtés (100%-ot számítva, ami még így is az általános átlagos kihasználtság felett van) esetén már 3 Ft fölé emelkedik MJ-onként, míg a fával való tüzelés kb. 2,375 Ft-ra süllyed MJ-onként. 2,5-2,8 Ft-ért pedig már konyhakész, kalodázott száraz tüzifát is veszel (egyéves vágású tölgyet, bükköt, akácot).


Kérdező, az elektromos fűtés a legdrágább, ahogy már fentebb is írták. Ráadásul ahogy írták már, a fűtésnek a nagyobbik része menne el arra, hogy a ház alapját képző földet fűtöd vele (kvázi feleslegesen). De hogy mindennek a tetejébe egy nagyon jó hőszigetelő réteggel (a szőnyeggel) még le is takarnád, háát... Na az lenne csak a pocséklás igazi mesterfoka :D


Én csak megpróbálnám a helyedben azt a cserépkályhát, most úgyis hétvége jön. Még ha rossz hatásfokú is (mint írtad, "elég ramaty állapotban van"), még mindig lehet hogy mégis jobban jössz ki a fával, főleg ha valami jó vételt is sikerül csinálnod. Jól befűtitek, aztán már lehet, hogy a napi 2-3 órányi tüzeléssel el tudtok vele nyeletni annyi hőt, hogy a következő napi 2-3 órás etapig egyensúlyban maradjon. De ha ez mégsem opció valamiért, az biztos, hogy a gázzal még mindig sokkal jobban jársz anyagilag, mint ezekkel a padlóra rakott elektromos fűtőcsíkokkal.

2016. nov. 19. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
kandalló esetében sztem azért nem számolt 80%-al, mert 4-500E Ft-ot nagyon kevesen adnak ki egy kandallóbetétre. Jóval jellemzőbb az olcsó, 60% körüli (víztérrel)
2016. nov. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Közkeletű tévedés, hogy milyen drága az elektromos fűtés. Szigetelt tetőteres házban (56m2) egy hónapra az összes villanyhasználat (vezérelt, "éjszakai" árammal) a legnagyobb hidegben 30 ezer ft. De van mosógép, tűzhely, bojler stb. Külön mérője van, vezérlővel, éjszaka tölti fel magát, nappal áll a mérő, csak a ventik mennek. És ma már vannak energiatakarékos hőtárolós kályhák is.
2016. nov. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
2016. nov. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Közkeletű tévedés, hogy milyen drága az elektromos fűtés."


Közkeletű, de nem tévedés.


"Szigetelt tetőteres házban (56m2) egy hónapra az összes villanyhasználat (vezérelt, "éjszakai" árammal) a legnagyobb hidegben 30 ezer ft."


Azon a házon akkor elég jó szigetelésnek kell lennie. Mellesleg ha gázzal fűtenél, akkor kb. egy 20-asból kijönnél rezsire, ilyen hőszigetelés mellett. Fával fűtve meg lehet hogy még olcsóbban.

Egyébként pedig egy 56 m2-es házra bizony nem kevés a havi 30K rezsire (és akkor a víz még nincs is benne). Nekem a 80 m2-es házamban, rossz szigetelés mellett volt ennyi a teljes havi rezsim, vízzel együtt. Ebből kb. 6000+4500 volt a villany (nappali+vezérelt, csak bojler), 3000 a víz és úgy 20K körül a havi tüzelő. És még a kazánom is egy ezeréves ruszki tagos öntöttvas kazán volt, mai szemmel nézve már igen gyér hatásfokkal.

Szóval egy elég ósdi fűtési rendszerrel rendelkező, rossz hőszigetelésű, másfélszer akkora házra kábé ugyanannyi volt a rezsim, mint neked a jó hőszigetelésű, kétharmada akkora házra. És ezek mellett mondod, hogy villannyal fűteni nem drága :)


"És ma már vannak energiatakarékos hőtárolós kályhák is."


Nagyapámék már a 80-as évek elején is energiatakarékos hőtárolós villanykályhával fűtötték a két szobát a lakótelepi lakásukban. Szóval elég régóta vannak már ilyenek. Az árammal való fűtés pedig már akkor is 100%-os hatásfokkal működött.

2016. nov. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mivel van kémény (csak bélelni kellene), akár kandallóval is lehetne fűteni, csakhogy nekem nem megy a favágás és cipelés (baleset miatt súlyt emelni nem tudok). A gáz is itt van a kerítésnél, de az sokkal drágább lenne bevezetéssel együtt, ráadásul veszélyes is, fene tudja, mikor jön a szénmonoxid. A házat két éve vettük, 12 éves, a tetőtere új volt és 20 cm szigetelés van rajta (tégla épület). Szigetelés nélkül biztosan sokkal rosszabb lenne. Gazdagék építették, de jött a csőd és el kellett adniuk. Minőségi anyagokból van.
2016. nov. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!