Automata légtelenítő szelep keringető szivattyú mellett is el tudják látni a feladatukat?
Egy köröm 2 naponta visszalevegősödik. Manuális légtelenítésnél kb. 0,5 l vizet ki kell engednem és nem biztos, hogy még nem marad a rendszerben levegő.
Manuális légtelenítésnél a radiátor max. hőmérséklet elérésekor és keringető szivattyú kikapcsolása után közvetlen kell légteleníteni? (Erről megoszlanak a vélemények)
Automata légtelenítésnél ez hogyan működik?
Válaszokat köszönöm.
Ha a szivattyú szívó ágába rakod a légtelenítőt, és nincs valami túl nagy nyomás a rendszerben, akkor gyakran előfordul hogy a szivattyú "megszívja" a légtelenítőt. A légtelenítő csak nyomás, és víz alatt zár le, mivel egy úszó van benne, amit a víz emel meg, és feszít egy szelephez. Negatív nyomásnál mint légbeszívó működik, mivel ilyenkor a vízszint lecsökken, és az úszó lemegy. A nyomás felőli oldalon is előfordulhat ritkán, amikor a vastagabb előremenőből kiágazunk egy vékonyabb felállással a légtelenítőhöz. Ilyenkor a venturi elv (kézi hajlakkszóró) alapján nyomáscsökkenés lesz a vékonyabb ágban, ami szintén légbeszívást okozhat. A megoldás, hogy nem rakunk automata légtelenítőt a szivattyúágakba, max. kézit. Ha kontrás (légzsákos) a rendszer akkor a szivattyú úgy is áthajtja a levegőt a csöveken, mert itt elég nagy az áramlási sebesség. Az automata légtelenítőből egyszerűen tudsz csinálni kézit, csak le kell zárnod a felső műanyag kupakot. Ha légteleníteni akarsz, akkor álló szivattyúnál tegyed.
A radiátorok légtelenítése értelem szerűen a legkisebb nyomáson, álló szivattyúnál a legjobb, mert ilyenkor tágulnak ki a legjobban a légzsákok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!