Energiatakarékos gázkazán lett felszerelve. Zabálja a gázt! Mitől lehet?
Ez a hővisszaforgatós kazán - nem jut eszembe a hivatalos neve. 4 órán át fűtöttünk két szobát 18-ról 21 fokra - ez öt köbméter gázt vitt el... Mi lehet a gond? Valami rosszul van beállítva?
Tavaly ugyanennek a két helyiségnek a rezsije havi 45 ezer volt ezzel a kazánnal - ezt is sokalltuk, arra gondoltunk, hogy azért, mert 5 fokról indult. De most idén külön lemértük! És ez azért tényleg sok...
Kondenzációs kazánra gondolsz ?
Én 6 éve használok ilyet. A gázszerelő mindig elmondja, hogy 45 fokos vízzel működik a leghatékonyabban.
A 45 fokos víz padlófűtéshez ideális, de radiátorokhoz egy kicsit kevésnek tartom. Amikor nagy hideg van, vagy fel kell fűteni a helyiséget bizony hosszú fűtési ciklusok mennek nálunk is. Ilyenkor feljebb tekerem a fűtővíz hőmérsékletet a kazánon és ezzel rövidítek a fűtési időn.
A másik kérdés, hogy hol van a termosztát. Lehet, hogy egy olyan helyen ami lassabban melegszik fel mint a környező helyek.
4 oras mukodesbol akartok kovetkeztetni barmire is?
Hasznaljatok egy evig, aztan majd meglatjatok hogy sokat fogyaszt-e vagy nem. 4 orabol nem derul ki semmi.
Nézegettem kondenzációs gázkazánok terméklapjait. Elvétve közölnek gázfogyasztási adatot. Két gyártónál találtam ilyen adatot. Házaknál elég elterjedt a 24 kW körüli gázkazán. Ilyen teljesítmény körüli kondenzációs gázkazánnál Hajdú 0,59 – 2,30 m³/óra; Saunier Duval max. 2,7 m³/óra. Úgyhogy, az 1,25 m³/óra belefér. Különösen most, amikor még nem alacsony a kinti a hőmérséklet és esetleg magas előremenő vízhő volt állítva. Így, feltélezhetően magas volt a visszatérő víz hőméréklete ahhoz, hogy kondenzáljon, pláne, hogy hatékonyan.
Márpedig, ahhoz, hogy ne gyengébb hatásfokú hagyományos kazánként, hanem jó hatásfokkal működjön, az kell, hogy a visszatérő víz minél alacsonyabb hőmérsékletű legyen. Nálunk, téli hidegben, hagyományos, zárt égésterű kazánnál, 70-75 °C előremenő vízhőnél a visszatérő víz hőmérséklete 35-40 °C. Most 55 °C-os előremenő vízhő van állítva, ennél adódik 40 °C körüli visszatérő víz. (Ez fűtési rendszer méretezési kérdése.)
Bár kondenzációs kazánnál kritikus, úgy tudom, mégsincs visszatérő vízhő mérési lehetőség. Én, kíváncsiságból, hogy nálunk egyáltalán alkalmas-e a kondenzációs kazán – akkor még választható volt, nem kötelező – párszáz forintért vettem egy cső-hőmérőt (spirál rugóval csőre rögzíthető, elég nagy számlapú, mutatós hőmérő), és elhelyeztem a kazán elé, a visszatérő víz csövére.
Ha valóban nincs visszatérő vízhő mérési lehetőség a kazánon, akkor célszerű ilyet venned.
Az első képen látszik a „felszerelése”, a másodikon olyan van, amilyet én használok.
Ha a kellően alacsony visszatérő vízhőhöz kellemetlenül alacsony előremenő vízhő kell; többféle módszer van a visszatérő hő csökkentésére (az előremenő- és visszatérő víz hője különbözetének növelésére): fűtési rendszer tervezőtől célszerű tájékozódnod.
1. igen, kondenzációs, ez a pontos neve.
2. Írtam: "Tavaly ugyanennek a két helyiségnek a rezsije havi 45 ezer volt ezzel a kazánnal - ezt is sokalltuk, arra gondoltunk, hogy azért, mert 5 fokról indult."
Tehát tavaly már rengeteg volt a gáz, de most lemértük, hogy legyen konkrét adatunk.
3. Ugye Ti is sokalljátok a fogyasztást? Barátom egy egész kétszintes házat fűt kondenzációssal és kevesebb a gázfogyasztása. Ez meg csak két helyiség!!!
Még nem végeztél a fűtéssel!!!!!
Mesélek Neked valamit: Piroska nagymamája az erdőben élt, de megette a farkas, aztán jött a vadász, felvágta a farkas hasát és kiszabadította a nagymamát!!!!
Az unokám megkérdezte:"Meg se rágta?" Ez a mese, itt ér véget, a gyerek nem veszi be a hülyeséget!!!!!
Mesélek a fűtésről is, X m3-hez, X energiára van szükség és nincs vége a mesének, szigeteld le a házat, cseréld ki a nyílás zárókat, ne a belső levegőt használd fűtésre, hanem a kintit, amivel akár a ködöt is beszívhatod, mindezt felmelegíted, majd kiszámolod mi mennyibe került,
meglátod mennyi lett a megtakarítás MÍNUSZBAN!!!!!!!
Ha közbe nem jön senki, nem nyitsz ajtót, ez megtakarítás!!!!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!