Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kazánban túl alacsony a...

A kazánban túl alacsony a nyomás. (0.6 bar) Hogy tudok rá nyomás adni?

Figyelt kérdés

A kazán (viessman vitopend 100) alján van egy fekete csap, amivel elvileg tudok rá nyomást adni. Nyitottam azon a csapon, de a mutató meg se mozdult. Esetleg az volt a baj, hogy a művelet közben nem volt bekapcsolva a fűtés?


(Sajnos a szerelő csak novemberben ér rá, addig megfagyunk...)



2016. okt. 7. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell hogy menjen a fûtés. Amelyik csapot nyitogatod az rá van kötve az ivóvíz hálózatra?
2016. okt. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen.. Tavaly még rendben volt.. Egy csap van amivel nem vagyok tisztában a kazán alatt..

esetleg ha egy képet ha feltennék segítene?

2016. okt. 7. 20:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen
2016. okt. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]

Talán látszik a kazán alján a kép bal felső részén a kis fekete tekerő csap is.

2016. okt. 7. 21:20
 5/9 anonim ***** válasza:
A két kék csap közöti sarokszelep nyitva van? Ahonnan megy fel a csõ a fekete csapig. Gyanítom zárva van nyisd ki. És jó lesz.
2016. okt. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A két kék csap közötti sarokszelep a meleg víz ellátás...gondolom,kombikazán.

Nem igazán látszik a fekete csap...de pl. nekem Baxi van,és bizony a feltöltéshez ki kell tekerni rendesen,nem csak egy negyedet~felet...ezt próbáld.

Nem kell,hogy "menjen" a fűtés közben.

2016. okt. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Takarásban van a csövek egy része. Amit tudok, az a kazán csatlakozó-sorrendje, balról, jobbra:

fűtés, előremenő

melegvíz

gáz

hidegvíz

fűtés, visszatérő


Amit jól látok:

- a jobb oldali kék-csapos cső megy balszélre: az a fűtés előremenő.

- a bal oldali kék csap megy jobbszélre: az a fűtés visszatérő.

- a sárga cső megy középre: az a földgáz.

Amit kevésbé jól látok:

- úgy sejtem, hogy a jobboldali, legszélső függőleges cső megy a kazán balról második csatlakozójához, ami a melegvíz.

- És akkor, a középső, sarokszelepes rész megy a kazán jobbról második csatlakozójához, ami a hidegvíz.


Így, a # 5-ös válasz tippjére gondolok én is. Ha nem, akkor a # 6-os válasz határozottabb tekerős tanácsa segíthet.

2016. okt. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is vissman 100-as van, de van egy kis fekete kar a kazán alatt, azzal tudok vizet tölteni, ha kicsi a nyomás, Ilyenkor ki kell kapcsolni teljesen, mert a szivattyú nem szereti a töltést. Nekem a gyártó írta e-mailben.
2016. okt. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azóta sikerült megoldani. Az volt a baj, hogy nem nyitottam ki a fekete csapot teljesen :)
2016. okt. 8. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!