Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akik albérletben laknak hogy...

Akik albérletben laknak hogy élik meg azt, hogy a tulaj se jelenti be őket? Ezt tetézik a munkahelyi be nem jelentések. Ki segíthet? Ez az én esetem. Ha kérhetem csak azok válaszoljanak, akik komolyan veszik ezt.

Figyelt kérdés
Nos, ha a munkahelyed se jelent be teljesen (mint ahogy azt a legtöbb helyen teszik) és az albérletbe sem vagy bejelentve, akkor hogy lesz lakásod valaha? Ti hogy próbálnátok ezen változtatni. Én jól képzett vagyok, nyolc éves munkaviszonnyal, de még sehol sem voltam teljes összegre bejelentve. Az albérletbe sem vagyok bejelentve és ha pl a munkahelyen tettem ezt szóvá, akkor meg kirúgnak stb, ugyanez az albérlet vagy azt mondja, hogy "akkor rád hárítom a plusz költségeket"
2010. ápr. 4. 17:12
 1/5 anonim válasza:

Keress olyan munkahelyet, ahol bejelentenek.

Megteheted azt is, hogy az OMMF - nél teszel feljelentést a munkáltatód ellen, de azt nem javasolnám.

2010. ápr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az albérleti be nem jelentés érthető, hiszen a tulajdonos attól fél, hogyha írásos nyoma van annak, hogy legálisan ott laksz, soha nem tud kitenni. A másik ok az adóelkerülés. De ennek mi a köze ahhoz, hogy lesz-e lakásod valaha?
2010. ápr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak. Na, ha nem jelent be a munkáltatóm csak félig, akkor melyik bank ad hitelt? Egyébként ha lenne olyan munkáltató akkor hidd el én se itt dolgoznék. Mellesleg ha a bank önerőt is kér azt ugyan miből teszem félre ha albérletet is fizetek?
2010. ápr. 4. 19:06
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha már az írásos nyomról beszélünk egyet ne felejtsünk. A tulaj és a bérlő közt egy szerződés jön létre, melynek feltételeit közösen fogadják el. tehát a szabályszegésnél (nem fizetés, szerződésszegő magatartás esetén) a szerződés felbontható és a törvény biztosít lehetőséget arra, hogy a tulajdonodat ne lakhassák jogosulatlanul. Az adóelkerülés meg csak pláne.
2010. ápr. 4. 19:09
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló. Először is köszönöm a korrekt válaszokat, de az OMMF ugyanolyan, mint a fogyasztóvédelem. Csak adminisztráció és bürokrácia. Egyébként. Tegyük fel, hogy feldobom a munkáltatóm, a rolót lehúzzák kirugdossák az embereket és akkor még az albérletet sem tudom fizetni. Jelenleg ott tartok, hogy másfél éve keresek állást, hogy változtathassak ezen, de sehol sem jelentenek be. Volt egy cég aki a bejelentésnél elmondta, hogy ő egy másik papíron létező céghez jelent be, mert az neki olcsóbb ezért ne lepődjek meg ha más van a munkaszerződésemen. Az előtte lévő meg látszólag rendben volt aztán kaptam egy levelet, hogy a TB jogviszonyom nem rendezett. Én bementem, hogy mi a fene van, biztos ők hibáztak és ott derült ki hogy még csak a munkáltató sem létezik, aki TB fizetési kötelezett. Nah szép mondhatom.
2010. ápr. 4. 19:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!