Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi befolyásolhatja a gázkonvek...

Mi befolyásolhatja a gázkonvektoros fűtés hatékonyságát?

Figyelt kérdés

Lehet hülyeséget kérdezek, de napok óta piszkálja a csőrömet, hogy mi lehet a probléma...

Tavaly és tavaly előtt a legnagyobb hidegben sem kellett nagyon fűtenünk a lakást. A konyhában 2-3-as fokozat között ment végig a konvektor, idebent pedig kapcsolgatni kellett mindig is, mert sajnos rossz a termosztát...

Szinte minden éjszaka felkeltem hajnalban hogy kikapcsoljam, mert pillanatok alatt felment a hőmérséklet 28 fokra.

Na most viszont nem. A hőmérő 23-25 fok között ingadozik, úgy, hogy kora estétől folyamatosan ment a konvektor egészen mostanáig... Nyilván a hőmérséklettel nincs gondom, azt viszont nem értem, hogy most mi lehet a probléma.

Azt hiszem, az alsó szomszédok kiköltöztek, ennyit jelentene, hogy alattunk nem fűtenek? vagy lehet a konvektor hibája? Sajnos nem nagyon értek hozzá.


2015. dec. 17. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát, pl. az, hogy tavalyhoz képest csökkent a gáz kalóriatartalma (azaz kisebb az égéshője), ami ugye hiába van feltüntetve a számlán, ha a fogyasztó nem tudja ellenőrizni.
2015. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"ennyit jelentene, hogy alattunk nem fűtenek?"


Ha rossz a szigetelése a padlózatnak, akkor elképzelhető, hogy ott nagy mennyiségű hő szökik el. Főleg, hogy a meleg levegő felfelé száll, és alulról jön felfelé a hideg.


Persze nem vagyok szakember, csak okoskodom.

2015. dec. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Társasházban biztosan megérződik, ha az alattad levő lakás nincs fűtve. Ilyenkor nem tudsz mást tenni (és felesleges pénzkidobás próbálkozni), kizárólag a "dupla-zokni"!!!


Másrészt az is biztos, hogy amikor a szolgáltató "megnyomatja levegővel" a gázt, és csökken a fütő-érték, akkor automatikusan tekerünk egyet a gombon, vagyis az óra pereg, a fűtési hőmérséklet alig-alig változik.

Érdemesebb odafigyelni, és inkább még egy plusz kardigán a hátunkra, vagy a gyerekekre egy-egy trikó a pulcsi alá.

2015. dec. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
"megnyomja levegővel" - ja. aztán robbanóképes elegy lesz a csőben. még csak ez kéne.
2015. dec. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos számlát jó ideje nem láttam már. Albérletben élünk, úgy tavaly előtt abbahagytuk a személyes találkozót a tulajjal, a számlák hozzá mennek, mi utaljuk a pénzt.

Mivel vissza tudjuk számolni a fogyasztásból, hogy mennyi az annyi, nincs probléma, eddig sosem próbáltak átvágni, hát minek húzzuk egymás idejét :)


A szigetelés nem a legjobb, régi típusú társasházról van szó. Akkor gondolom, több dolog is összejátszik itt... én szívesen felöltözöm, de a férjem nagyon fázós, ha 25 fok alá megy a hőmérséklet éjszaka, már képes felkelni és nyávogni, hogy meg fog fázni :D

Lehet, hogy befektetek akkor már inkább egy vastagabb szőnyegbe, az azért dob valamit a helyzeten.. meg a parkettán :)

2015. dec. 18. 01:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Úgy érdekességként elmondom hogy én a 7 db 380 V-os villanykályhára nem fizetek annyi villanyszámlát, mint anyámék a gázért fűtési szezonban, pedig nekem a garázs is fűtött a dízeles autó miatt. Anyaméknál van 20-23 fok a konvektorral, én meg tartom a 25-26 fokot a villannyal
2015. dec. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egy kicsit irigyellek is érte :(

Eljutottunk arra a szintre, hogy egy méterre ülünk a konvektortól, és mintha be sem lenne kapcsolva...

A macskáim úgy mászkálnak rajta, hogy megy... míg régebben hozzá sem lehetett nyúlni, most szinte langyos csak.

Nem is tudom, mit tehetnénk hirtelen, de valóban a gázzal lesz gond, arra is "órákat" kell várnom, hogy a víz felforrjon.

Ez már mindennek a teteje, szívem szerint cserépkályhával fűtenék.

2015. dec. 21. 08:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Ahogy mondod!

Régebben ilyen külső hőmérséklet mellett napi 3,0 - 3,5 m3 volt a napi fogyasztásom, most már kb. 2 hét óta minden nap túlmegy a fogyasztásom a napi 4,0 m3-nél. Pedig most is csak azt az 1 szobát fűtöm, ami van, és csak annyit főzök, fürdök, mint korábban...

2015. dec. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokan azt mondják hogy a villany drága, de valójában nem az, mert a gáz hiába olcsóbb, a fűtő értéke nulla, nyomatni kell, pörög az óra de a melegét nem érzed. A villanykályha ha bemelegszik, utánna visszább lehet venni, a ventilátor meg tolja ki a meleget folyamatosan.
2015. dec. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!