Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Adott 950m2 föld terület, mit...

Adott 950m2 föld terület, mit kell tenni, kikhez kell fordulni, nagyjából milyen árakkal számolni, ha (lent)?

Figyelt kérdés

Hello

kb 3 éve van a birtokomban,de csak kaszáltatni volt rajta ember,viszont szép környezetben van,szeretnék rá egy kis faházat felhúzni,ilyen hétvégi ,elmélkedős,nyaralós háznak.

Viszont hasonlóban sem volt még részem.

Nem is feltétlen a ház felhúzása most a kérdés,kikhez kell forduljak,ha beakarok vezettetni vizet,áramot és ilyesféléket ?


2015. nov. 15. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:

A területileg illetékes vízműhöz, áramszolgáltatóhoz.

Ők mindent elmondanak, de nagyjából az lesz, hogy ki kell kérnek a földhivatalból egy tulajdoni lapot, kitölteni egy igénybejelentőt, és leadni. A továbbiakban szerződést kötnek veled, közlik, ha kell fizetni, és kiépítik a szolgáltatást a telekhatárig. Onnan a te dolgod, keresel szépen szakembereket, akik a további munkákat elvégzik. Ismerősi kör tutira tud neked ilyet ajánlani.


De a házhoz lenne egy javaslatom.

Ne építs. Egy vagyon, sok idő, mindenféle engedélyek kellenek hozzá, e-naplóval épül, műszaki ellenőrrel. Nem egyszerű. És akármilyen pici, sok millióba fog kerülni az építőanyag meg a munkadíj is.

Facebook-on láttam nemrég egy hirdetést, nálam nagyon betalált, mobilházak használtan. Már kb 1 milliótól, mindjárt megkeresem neked az oldalt. Nekem nagyon tetszenek, annyira otthonosak, barátságosak, és amit látsz a képeken berendezés, az mind vele jár.

Ezt odaviszik, leteszik, és nem kell hozzá építési engedély, mert mobil.


persze nem tudom, mennyi pénzed van, nem mondom, hogy csak használtat vegyél. csak azt mondom, hogy használtan potom pénzért olyan jók vannak, hogy én beléjük szerettem.


[link]

2015. nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
most az elsőt 1,8 millióért látom, kívülről kissé régimódi, de micsoda kanapé van a nappaliban, micsoda konyhája van! ahol csak a radiátor van lefotózva, még a tapéta is nagyon tetszik!
2015. nov. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Legelőször is annak nézz utána (önkormányzat), hogy adnak-e ki oda egyáltalán építési engedélyt fix, lakható házra. A terület minősítésétől és a helyi építési szabályzattól függ.


Ha nincs a közvetlen környezetben víz meg áram, akkor az darabonként is milliós nagyságrend lehet.

2015. nov. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!