Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Beszorult a radiátor szelepe,...

Beszorult a radiátor szelepe, hogy tudnám kilazítani? Kép mellékelve >>

Figyelt kérdés

Elzártam a műanyag kupakjával, majd miután kinyitottam ez a látvány fogadott. Fűtés bekapcsolva, a többi radiátor meleg, csak ez hideg. A fehér por a műanyag kupakról maradt vissza, nem hiszem, hogy az okozhatta a problémát, ugyanis eddig gond nélkül el lehetett zárni, illetve ki lehetett nyitni.

[link]


2010. márc. 17. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Eltört a kupak és valószínűleg nem nyitotta ki. Ha minden igaz a legkisebb átmérőjű csavarral tudod most szabályozni. Kupakot meg szerelvény áruházban tudsz másikat szerezni.
2010. márc. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt látom hogy a hatszögön egy beszúrás van ami azt jelenti hogy balmenetes az a csavar.Az előfordulhat hogy leszakadt a szelepfej és a helyén maradt nen nyit ki
2010. márc. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A tüske beszorult. Egy csipesszel próbáld meg megfogni és óvatosan kihúzni,kimozdítani.Próbáld először befele is megkocogtatni a tüskét,hátha kiugrik a szorult állapotából. (Arra vigyázz ha húzod,hogy nehogy "túlhúzd",mert akkor vékony sugárba megjelenik a víz,és mire visszarakod tele spriccel mindent)
2010. márc. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erre a szelepre egy "termosztátos" fej való!Nálam is előfordult már, hogy teljes elzárás után leragadt. A keskeny "hatszög" meglazítása után kocogtatva ki kell, hogy ugorjon a "pöcök",egy rugó is segíti. Ha kiugrott,-a csavart visszahúzni! A műanyag kupak ugyan elzárja, de a feladata nem a zárás-nyitás, hanem a mechanikai védelem, amíg nincs rárakva a termosztátfej.
2010. márc. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, rosszul fogalmaztam! Nem a keskeny, hanem a kisebbik hatszöget!!!
2010. márc. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Első: Szerintem valamit félreértettél, csak a kis szelepet nem tolta vissza a rugó, a kupakon nincs belül fej, ami tekerne bármit is, csak egy menet, ami a peremhez rögzíti :) Köszi Neked is :)

2010. márc. 17. 19:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!