Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Riasztót szereltessek vagy...

Riasztót szereltessek vagy mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Mit tehetnék ebben a helyzetben? Egy nagyközségben élünk édesanyámmal,én is nő vagyok. Van két kutyánk, az egyik benti, a másik kint van az udvaron. A könyéken sajnos elég sok roma van. Az utóbbi időben egyre több helyről hallani betöréseket, lopásokat, legyen azoknak bárki is roma nem roma az okozója, mi félünk édesanyámmal.

Nekünk nincs tyúk vagy bármi ilyesmi amit elvihetnének, ezért nem is féltem eddig annyira.

De az elmúlt éjjel a benti kutyánk is több órán át ugatott, az ablakon kinézve semmit sem láttunk. A végén úgy aludtunk, hogy a konyhában felkapcsoltuk a villanyt.

Tudom, hogy ez nem olyan ijesztő, hogy ugat a kutya, de az ember sok mindenre gondol ilyenkor.

Nincsenek nagy értékeink, egy átlagos család vagyunk, autónk nincs. De mégis félünk.

Ráadásul a kertünk végén egy kis patak van, nincs utca, így bárki anélkül, hogy más észrevenné, onnan feljöhet a házig, kerítés szerintem nem akadály.

Azon gondolkodtunk, hogy szereltetnénk be egy riasztót, ez vajon megoldás lehetne? Vagy mi mást lehetne tenni?

Még egy kérdésem lenne, tud valaki ajánlani egy ilyen riasztókkal foglalkozó céget Debrecenben?

Mindenki válaszát köszönöm!


2010. márc. 10. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Riasztóval nem sokra mész, azt ki tudják iktatni. A kinti kutya milyen, és mekkora? esetleg beszerezhettek melléjük pl egy komondort, ha azt meglátják, nem mernek bemenni. nekünk is volt, egyszer akartak betörni, a kutya leharapta a lábát, azóta senki:)
2010. márc. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak harci kutya ne legyen, mert azt viszik el először.
2010. márc. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

A kinti kutya egy közepes termetű keverék kutya, de nem egy harcias.

Régen volt farkaskutyánk, lehet hogy majd veszünk egyet, vagy komondort, ahogy javasoltad. Csak az a baj, hogy van pár macskánk, meg a palotapincsi, de gondolom csak összetudnának valahogy barátkozni.

Akkor leteszek a riasztóról, de ahogy utánanéztem, elég sokba is kerül, ha normálisan megakarja az ember csináltatni.

2010. márc. 11. 08:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta, az egyik ismerős,hogy a cigányok ellen jó a riasztó, mert ők általában nem tudják kiiktatni. Azok akik ki tudják, már rafkósabbak, és általában nem is cigányok. Riasztók között is van már, amit elég nehéz kiiktatni, mert nem vezetékes stb., de azok elég drágák. Az egyik ismerős, most szereltetett be egy alap rendszert 110 ezerért. Nekünk egyébként azt ajánlották, hogy vegyünk egy rossz riasztó kültéri egységet, és jól látható helyre rakjuk fel. Így a "hülyébb" azt hiszi van riasztó. De nagy igazság, aki be akar menni, be fog. És ez nem függ attól, hogy van-e otthon pénz. Sajnos 5 ezerért is leütnek. A jó kutya egyébként sokat segít!
2010. márc. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát én úgy naívan 60-70 körül gondoltam. Hát nem tudom, lehet kikérem egy ilyen biztonságtechnikai cég véleményét, de úgy gondolom, hogy nekik meg csak maguk felé hajlik a kezük, vagy hogy mondják, csak azt javasolnák, hogy szereltessünk be.

Nem tudom...

2010. márc. 11. 08:38
 6/10 anonim ***** válasza:

Jó, de ha riasztót szerelsz, KIT fog riasztani? Lehet hogy téged telefonon, de ha nincs autód, és eljársz dolgozni, ha napközben betörnek hozzád mire te busszal hazaérsz már késő. Riasztót vagy jó minőségűt (és az drága) vagy semilyet. Az olcsó riasztó csak kidobott pénz, mint egy olcsó őrző-megfigyelő kamerarendszernél, ahol aztán látod hogy ketten voltak a tolvajok, de sem az arcukat, sem alakjukat, ruhájukat nem tudod felismerni az olcsó kamera rosszminőségű képe miatt.

Hozzánk is bejöttek a nem enyáron barnultak addig, míg nem vettem egy hatalmas nagy fekete kutyát-keveréket. Nem is annyira harcias, de ha meglátod az udvaron, te sem mernél bejönni. Inkább olyan pszichológiai hatása van. Azóta a romák, ha a házunk előtt kell elmenniük átmennek a túloldali járdára. Menhelyről hoztuk, párszáz pénzbe került. Na meg etetni kell, de úgy is biztosabb, mint egy rossz riasztó.

2010. márc. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igaz, kedves utolsó, utánanéztem, van ilyen távfelügyelet is, de azért havonta kell fizetni 3-5ezret, ehhez még hozzáadjuk a riasztó kiépítését nem kis pénz.

Szerintem egy nagyobb kutya lesz a megoldás!

Köszönöm a válaszokat!

2010. márc. 11. 09:40
 8/10 anonim válasza:

Érdemes lenne mozgásérzékelőős kültéri lámpát is felszereltetni! A sumákok sötétben szeretnek mozgolódni, mint a csótányok, a fény elijeszti őket!

Én nem sajnálnám a távriasztós rendszerbe való belépést, inkább fizetek havi pár ezret, minthogy éjjel a saját házamban fojtsanak meg...

Én is egyedülálló nő vagyok, és oda ahova költözni akarok, most öltek meg egy nénit a betörők...:(

A biztonság többet ér bárminél!

A nagy kutya jó megoldás, de kérem senki ne felejtse el, hogy a kutya nem tárgy, hanem érző állat!

És nagy kutyával tudni kell ám bánni a gazdának, mert az elhanyagolt nagy testű kutya veszélyes lehet akár gazdira is!

A kutyatartást minden jó érzésű, biztonságra vágyó embernek ajánlom!

Mostani lakóhelyem utcájában minde szomszédnak legalább 2 kutyája van, ide betörő nem jön be észrevétlenül, a szomszédok is mindig résen vannak, barátilag szemmel tartják egymás telkét!

A környéken sok betörés volt az elmúlt években, a mi utcánkban hál'Istennek egy sem!

A jó szomszéd a legjobb riasztó!

2010. márc. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok: a Komdondor alapból nem bántja a macskát, vagyis a mi kutyáinknak a tányérjából ettek a szomszéd macskák, együtt aludtak, szoktazás nélkül:)
2010. márc. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Fogalmam sincs milyen cégek vannak Debrecenben, de biztos van jópár. Szinte mindegyik cégnél van INGYENES riasztórendszer, vagyis tegyük fel h kifizetsz 990 forintot illetve mellette havonta a távfelügyelet díját és ingyen kapsz egy alap riasztórendszert, amit viszont elvehetnek ha lemondod a távfelügyeletet, de anélkül meg nem sok értelmét látom a riasztónak. Szerintem, ha havi szinten ki tudsz fizetni 3-4 ezer forintot akkor MINDENKÉPPEN szereltess be egy ilyen rendszert. Azt hiszem, hogy az ilyen alapcsomagok 1-3 mozgásérzékelőt meg egy sima kezelőt tartalmaznak a központtal együtt. Én azt mondom, hogy azért ha egy normális riasztód van tehát egy bizonyos cég által szerelt, akkor azt nem olyan könnyű kiiktatni mert most már a legtöbb szabotázsérzékelős. Szerintem keress rá neten, vagy kérdezd meg valamelyik ismerősödet, hogy tud-e valamilyen céget.
2010. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!