Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi egy téli hónapban,...

Mennyi egy téli hónapban, mondjuk most januárban a villanyfogyasztásotok (kw), gázfogyasztásotok (m3) és vízfogyasztásotok (m3)? Hány négyzetméteres a lakás, családi-e, vagy panel, és hányan vagytok, akik ott éltek?

Figyelt kérdés
Nem turkálni akarok mások pénztárcájában, de úgy érzem, hogy mi nem vagyunk elég takarékosak, és próbálom a családot rávenni arra, hogy ne háromnegyed óráig folyassák a vizet zuhanyzáskor, meg ne égjenek feleslegesen a lámpák, meg cseréljük már ki végre az izzókat energiatakarékosra (párom szerint az csak hum-buk), meg ne a fűtést csavarjuk fel, ha picit hüvösebb van, hanem alsógatya helyett mondjuk vegyünk fel egy mackót, és pulóvert stb. Stb. Mi gázzal fűtünk, gázra van kötve a tűzhely, illetve villanytűzhelyünk van, és a melegvízünk is gázról megy. Van két kisgyerekünk, 1 és két évesek. Hatalmas végösszegű számlákat kapunk, főleg a villanyon vagyok kiakadva. Majd később én is megírom, hogy nálunk mennyi, de szeretnék a kedves válaszolókat ezzel egyelőre nem befolyásolni. Köszönöm mindenkinek, aki szakít egy kis időt a válaszadásra.
2010. márc. 5. 10:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A párod tudhat valamit, mert valamivel többet fogyaszt egy energiatakarékos izzó, mint ami rá van írva. Én egy hitelesített fogyasztásmérőn mértem le, és a 11Wattos egy óra alatt 20 Wattot fogyasztott el, de még mindig jóval kevesebb, mint a hagyományos izzó fogyasztása. Egy jótanács! Asztali, éjjeli lámpákba (amik közel vannak a fejhez) ne tegyetek energiatakarékos fénycsövet, hanem hagyományos izzót. Én így nem tudom, hogy nálunk mennyi volt most az éves fogyasztás, de pl. ha fogat mosunk, nem folyatjuk közben a vizet, csak akkor, amikor valóban szükség van rá. Mosogatáskor sem folyatjuk a vizet, csak ha már minden edényt eltöröltünk mosogatószeres ronggyal.
2011. dec. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Hogy fogyaszt bármi is egy óra alatt 20 W-ot? Erre kíváncsi lennék?


(elárulom: sehogy. A watt a teljesítmény mértékegysége.)

2011. dec. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!