Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi egy téli hónapban,...

Mennyi egy téli hónapban, mondjuk most januárban a villanyfogyasztásotok (kw), gázfogyasztásotok (m3) és vízfogyasztásotok (m3)? Hány négyzetméteres a lakás, családi-e, vagy panel, és hányan vagytok, akik ott éltek?

Figyelt kérdés
Nem turkálni akarok mások pénztárcájában, de úgy érzem, hogy mi nem vagyunk elég takarékosak, és próbálom a családot rávenni arra, hogy ne háromnegyed óráig folyassák a vizet zuhanyzáskor, meg ne égjenek feleslegesen a lámpák, meg cseréljük már ki végre az izzókat energiatakarékosra (párom szerint az csak hum-buk), meg ne a fűtést csavarjuk fel, ha picit hüvösebb van, hanem alsógatya helyett mondjuk vegyünk fel egy mackót, és pulóvert stb. Stb. Mi gázzal fűtünk, gázra van kötve a tűzhely, illetve villanytűzhelyünk van, és a melegvízünk is gázról megy. Van két kisgyerekünk, 1 és két évesek. Hatalmas végösszegű számlákat kapunk, főleg a villanyon vagyok kiakadva. Majd később én is megírom, hogy nálunk mennyi, de szeretnék a kedves válaszolókat ezzel egyelőre nem befolyásolni. Köszönöm mindenkinek, aki szakít egy kis időt a válaszadásra.
2010. márc. 5. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28 m2-es lakás,/ galériás/ 2 felnőtt egy gyerek, minden villannyal működik a fűtés is, villanyszámla / most volt a legtöbb/ 30 eFt/hó. Vízfogyasztás 6 M3/hó
2010. márc. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekünk megy 2 tv, 1 számítógép, nekünk vegyestüzelésünk, van, de a gázt használjuk ja és tavaly ősszel az átfolyós bojlet lecseréltük 120 literes hőtárolós gázbojlerre, mert amaz tönkre ment és muszály volt.Ezen kívűl 1 hűtő megy egész nap, a hőmérséklet 22 fok a lakásban.

így a gázra télen -nyáron egységes árral fizetünk 25 ezret(azért így, mert téli időszakban nem tudnél lifizetni 70 ezret) az áramra pedig havi 14-15 ezret, ezt beolvassuk minden hónapban.

2010. márc. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

panel,35nm

távhő 15ezer,ezzel melegszik a viz is,800ft/m3

villany 100kw 5ezer körül

viz 2 m3 kb 1200Ft

gáz 3 honapra 4ezer forint fogyasztástól függetlenül

ketten vagyunk párommal,gyorsan zuhanyzunk,mosni csak akkor mosok ha tele tudom rakni a gépet,mosogatásnál se folyatom tulzottan,wc-t pedig kétféleképpen tudom lehuzni,kisebb dolgokhoz elég kevesebb viz...

ennél kevesebbet nem tudok hasuználni,max ha ahűtőt lecserélem,mert az zabálja az áramot...

(anya otthon 3 m3 vizet sporolt azzal,hogy a wc a mosó,fürdővizzel van leöblitve...)

22/L

2010. márc. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Családi ház 90 m2 körül, ketten vagyunk

A villany most 8900 Ft volt (2 számítógép, tv, villanysütő és főzőlap, mosogatógép)

A gáz két hóra volt januárban 25 ezer, olyan havi 15 szokott lenni télen, gázról megy a melegvizünk is.

A víz kb 10-15 m3 egy hónapban, lovaink vannak, itatás szempontjából napi min 2-3 kádnyi plusz víz (meg plusz a csatornát is fizetjük rá).

Nem tudom, hogy ez soknak vagy kevésnek számít-e, nem nagyon kérdeztem még körbe, hogy ki mennyit szokott fizetni számlákra, így engem is érdekelnek nagyon a válaszok :)

2010. márc. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

11:08-as vagyok, a házunk 120 m2 és egy kiskorú van.

Vizet havonta csak 850 ft-ot fizetünk, mert még 20 évvel ezelőtt fúrattunk kutat és iható víz volt és az be is lett kötve, tehát a hideg víz ingyen van.Csak a bekötési díjjat kell fizetni havonta a hálózati víznek.Az egyik tv nekünk is nagyon fogyasz és a hűtőnk is, mert régi fajták.A számítógép meg egész nap megy, így a havi számlát 4000 ft-tal megnöveli!(ez ki lett próbálva)

2010. márc. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Átalányt fizetünk:11200.-/hó

Családi ház 100M2.Mosogatógép,villanysütő,számítógép(non stop),tv,mosógép minden nap(3 gyerekre folyton mosni kell),Meleg víz gázkazánról megy.Az éves számla még nem jött,de eddig mindíg ráfizettünk.Az izzókat nyugodtan cseréljétek le,(párom villanyszerelő) mi már szinte mindent lecseréltünk,behozza az árát!Picibabánk is van,ezért a fűtésen nem spórolhatunk(jövőre viszont igen,pont így a felöltözéssel,ahogy írtad).

2010. márc. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
150 m2 családi ház, 2 fn + 1 gy. Fűtés (20-21 fok)+melegvíz: kombi gázcirkó, főzés gáz, sütés villany, plusz tv, szám.gép, 2fagyasztó, hűtő, mosogatógép, mosógép, naponta porszívózás. Gáz: 27.000,- általány (0 támogatással), villany: 15000,- általány, víz: kb.5-6 m3/hó
2010. márc. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

11:50

Vít kéthavonta:15000./

gáz:23000./

2010. márc. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mi 56 M2-ben vagyunk négyen, két kisgyerekkel. Havi vízfogyasztásunk 10 m3, villanyunk 15-18000 Ft körül van havonta, gázszámlánk januárban 35000 Ft volt. Valamivel muszály lesz visszavennünk a fogyasztásból.
2010. márc. 6. 07:16
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja köszönöm a hozzászólásokat. És bocsi, muszáj, a muszály helyett.... Juj de felbosszantottam magam :-)
2010. márc. 6. 07:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!