Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek kb. mennyiből...

Szerintetek kb. mennyiből lehet megélni Havonta, ha rezsit es bérleti díjat nem kell fizetni a lakásra es spórol az illető?

Figyelt kérdés
2015. máj. 21. 20:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja es Budapestről van szó.
2015. máj. 21. 20:12
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
az az egyén igényétől függ. Ha nagyétkű sokat költ kajára, ha nem, keveset. Ha szeret szórakozni járni, nagyon sokat költhet el erre. Ha csak a szórakozásra kajára öltözködésre kell költeni, minimum 60.000 ft havonta. (egy keveset evő, szórakozni nem nagyon járó embernek.)
2015. máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Rezsit se kell? Azt hogy csinálod? Meg nem mindegy hogy ebben benne van-e az étkezés, béret ilyenek? Én kapásból 40 ezret mondanék kajára+tisztálkodó és tisztító szerekre+a bérlet egy 10es tehát szűken 50 ezerből el lehet tengődni, de ebben nincs benne buli, mozi, beülős hely, ételrendelés, ruhák, gyógyszerek, semmi.
2015. máj. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
10000Ft buszbérlet, kb. 30000Ft kajára, meg számoljunk mondjuk 5000Ft-ot tisztálkodásra és egyebekre. Én mondjuk simán meg tudnék ettől kevesebből is élni, kajára elég ennek a harmada vagy akár a fele, mert nem eszem sokat, de a legtöbb ember kb. havi 1000Ft-os kajapénzzel számol.
2015. máj. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Én is 45-50 ezer Ft-ra saccolom, ha normálisan akarsz élni és nagy ritkán elmész moziba/kimozdulsz a haverokkal. Enne a feléből is meglehet élni vegetálva, de a duplájából is úgy, hogy észre sem veszed hogy elfogyott.
2015. máj. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
69%

Egyedül élek, hát ha lakbér meg rezsi nincs akkor:


Kaja: 60 ezer/hó (Sokat rendelek étteremből, nem tudok főzni)


Szórakozás: Olyan 35-40/hó ezer forint, de ebben minden benne van (Mozi, iszogatás haverokkal, bowling, sport havidíj, stb.)


Benzin: 60 ezer/hó


Egészségbiztosítás: 20 ezer/hó


Lakás + rezsi: 140/hó


Félretenni: 110/hó

2015. máj. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi ketten vagyunk. Nekünk fejenként kb. 50 ezer (hol 40, de ez extrém eset, hol több), de nem kell bérlet, szinte nulla benzinköltség van és tényleg nem költünk szinte semmire ételen kívül. Néha lerobban a bringa, az már bekavar, ha kell egy vödör festék, az is, ezek nélkül 40 ezer. Semmiféle luxus nincs, bár ahogy vesszük, a hasunkra azért költünk, de óvatosan.


De akinek van egy nem drága, de azért pénzt igénylő hobbija, járni szokott fogorvoshoz, kontaktlencsét használ, mit tudom én, annál ezek az összegek máris elkezdenek nőni. Mindig van valami extra, szülinapja van a tesónak, el kell utaznia valahova... Körülmény- s emberfüggő, hogy mennyi a minimum, ami alatt már nyomorban érzi magát. Ha valaki nemcsak egészségesen s jókat akar enni (mint én), de nagyobb darab s mondjuk tipikus testépítő stílusban étkezik, annak az ételköltsége is jóval több...

2015. máj. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

#4:

"kb. 30000Ft kajára, "

"Én mondjuk simán meg tudnék ettől kevesebből is élni, kajára elég ennek a harmada "


Kíváncsi lennék, hogyan hozod ki a teljes napi kajádat 350 Ft-ból... És nem egyszer, hanem hónapokon, esetleg éveken keresztül.

A napi ezres a minimum kajára, és még akkor is elég spórolósan kell főzőcskézni.

2015. máj. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Pedig ki tudom hozni. Nagy tételben veszek mindent, amit csak lehet, így sokkal olcsóbb, ráadásul ritkábban is elég nagybevásárolni. Nem eszem főtt kaját mindennap, nem is kívánom, főzök 1-szer egy héten, és az elég 2-3 napig, a többi napon csak hideg kaját eszem. Maradékokat mindig megfagyasztom, soha semmit nem dobok ki. De tudom, hogy ez nagyon szokatlan, épp ezért írtam én is az 1000Ft/nap összeget.
2015. máj. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen attól függ, hogy mennyi és milyen igénye van az adott embernek/családnak.


Mi 4-en vagyunk, ebből kettő kiskorú. 4 éves és 16 hós. Szóval nekik sok igényük nincs az alapokon kívül. :)

Rájuk havi szinten 50-60 ezer forintot költünk.

Ebben benne van az ovi (étkezés, különórák), tejitalok (mind a kettő kap még), gyógyszerek (szerencsére nincs állandó gyógyszer; de a c-vitamin, immunerősítő lényegében "alap"), ruházkodás, játékok (havi szinten kapnak új játékokat, pl. kirakó, kockaépítő).


Az élelmiszerre (hússal együtt) 70 ezer körül költünk, legalábbis én ennyit szánok rá. Általában, ha jól csinálom kb. 10-15 ezer megmarad a következő hónapra.

Ehhez hozzájön még a ruházkodásunk (ha szükség van valamire: cipő, zokni, atléta, felső, nadrág, stb..), de ez nem minden hónapban van.

Szórakozás: családi programokat csinálunk leginkább. Ezek költségét SZÉP kártyáról fizetjük, mivel a férjem havi szinten kap rá 20ezret. Ha ez nem lenne, akkor, mint pl. most is, kihasználnánk a családoknak járó ingyenes múzeumlátogatást. Emellett nyilván kp-ban fizetnénk, de sok olyan program lehetőség is van, ahol nincs belépő. Az már egyéni, hogy kinek mi az igénye, miket akar venni 1-1 ilyen program alatt (pl. városligetben a gyereknek lufit az árustól, stb).


Hirtelen ennyi jut eszembe. Tehát leszámítva a rezsit, kb. 150ezret költünk/hó, de ez már nagyon a csúcs.


Lakáshitel nincs, autóhitel sincs, rezsi pedig alap.

2015. máj. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!