Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Otthoni, felfújható kerti...

Otthoni, felfújható kerti medence tisztántartásához elegenő?

Figyelt kérdés

Vízforgató berendezés, szűrő és medence takaró?

Ha benti, vezetékes vízzel van feltöltve.



2015. máj. 20. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Vegyszeres kezelés hetente, mert bealgásodik a csapvíz is!

[link]

2015. máj. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A vízfertőtlenítő klórtabletta (vagy rézgálic) mellett a folyamatos odafigyelés elengedhetetlen. Én évek során szenvedtem a medence takaróval, mert erős szél lefújja róla és pár nap alatt teljesen beagásodik, ha pedig már a medence falára is rátelepedett az alga, azt aligha lehet eltávolítani. A lekefélt zöld réteg a keringtető szivattyú által fenntartott gyenge áramlás mellett leülepszik a fenékre még mielőtt a szűrben fennakadhatna. A keringtető szivattyú gégecsövei nem tökéletesen UV állóak, nekem 2-3 év után ereszteni kezdett és szép lassan elfolyt a víz.
2015. máj. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor a klórtabletta nem elég vegyszeres tisztítás gyanánt? Algaölő is ajánlatos?

Ezeket csak beledobálom a vízbe, vagy van valamilyen kis tartály, amibe ezeket kell tenni? A klórtablettához tudom, hogy van, de anélkül nem lehet használni?

2015. máj. 20. 18:27
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, h miből mennyi kell, hogy nálatok milyen minőségű a vezetékes víz. Lehet, h elegendő egy kombi tabletta, ha a víz pH értéke megfelelő. Ezt folyamatosan mérni és szükség esetén szabályozni kell, mivel a klór csak ekkor fejti ki a kellő hatást.

Amúgy egy úszó adagoló 500Ft, nem éri meg ezen spóroni.

2015. máj. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ja, azt hittem drágább :)

Tescoban lehet kapni?

2015. máj. 20. 20:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Az algaölővel az egész medencét kend be mielőtt feltöltöd (ezt nekünk anno a boltban tanácsolták) utána pedig rendszeresen tölts bele. Amióta így csináljuk, a mi medencénk nem algásodik, pedig tavasztól őszig fel van állítva. A medencetakaró eredeti zsinórja helyett hegymászóboltban vásárolt zsinórt fűztünk bele, ezzel teljesen szorosan rá lehet tenni, így nem fújja le a szél. Az úszó adagolóba tesszük a klórtablettát, ezt ne felejtsd el mindig újratölteni, ha elfogyott.
2015. máj. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)

Az algaölőnél mit jelent a rendszeres? Hetente? Vagy gyakrabban?

2015. máj. 21. 13:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Hetente elég. Nem kell gyakrabban. Én akkor öntök a vízbe, amikor klórtablettát is teszek a tartóba.
2015. máj. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! :)
2015. máj. 22. 18:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!