Vettem egy eliptikus trénert ami maximum 400W-ot fogyaszt. Viszont?
Azt írja 20A hálózatra csatlakoztassam. Na de nekem 3 fázisra van osztva 10 esével. Ahova menne ott igazából semmi más nem megy csak egy laptop.
Most azért ír 20A-t hogy ő úgy gondolja hogy 1 sáv van a házban és ez mellett megy hűtő meg ilyenek, és hogy így elég legyen?
ha max. 400W a fogyasztása, bőven elég lenne neki(ha csak ez az egy fogyasztó lenne azon az áramkörön!) 2 A áramkör is!
2(A) x 230V ...ami azt jelenti, hogy 460W-al terhelhető
lényeg lemaradt! (bocs!)
nyugodtan csatlakoztasd a 10 A-es áramkörre!
(de lehetőleg ezen az áramkörön, üzemeltetése közben, ne legyen egy másik, nagy (1800W - 2300W)fogyasztó.
Most hogy megvan, kiderült, hogy mihez kell neki az 400W?
A múltkori kérdésedben itt hagytuk abba :)
kijelzőhöz, adatokhoz, meg az ellenálláshoz.
mondjuk az kicsit zavart hogy 220V-s de ez van :D
Mágnesfék mellett lehet az ellenállást is szabályozni vele, így nehezebb dologzni, azaz jobban mozog az erő :)
Országlista (hálózati feszültség, frekvencia, csatlakozó-típusok)
Németország 230 V 50 Hz
Magyarország 230 V 50 Hz
1983-ban az Elektrotechnikai Szabványosítás Európai Bizottsága (CENELEC) kezdte el a szabványosítást, kis hazánkban 1992-ben a Magyar Szabványügyi Hivatal (jelenleg Testület) elkészítette a magyar szabvány tervezetét, amiből 1993 végére végleges szabvány lett. 1996 január elsejétől már csak ilyen készülékeket lehet forgalomba hozni.
MSZ-1 szabvány: [link]
A váltásról a Modemidő nevű technológiai magazin 2000. májusi számában: [link] (220 Volt - nincs! bekezdés...)
A Közös Piac tagországai már évekkel ezelôtt felismerték: az ipart és a kereskedelmet, az egységes piac kialakulását akadályozza, hogy az európai országokban nem egységes a lakosságot és a kommunális fogyasztókat ellátó villamos hálózatok névleges feszültsége: például Norvégiában 240V, Franciaországban 230V, Németországban és térségünkben 220V a fázisfeszültség. Ezért az Európai Elektrotechnikai Szabványosítási Bizottság kidolgozott egy dokumentumot azzal a céllal, hogy az EU tagországaiban alkalmazott különbözô névleges feszültséget - átmeneti szabályozások alkalmazásán keresztül - egységesítsék. Ez az addigi három helyett egyet, a 230V-ot tartalmazza. (Csak zárójelben jegyezzük meg, hogy bár eredetileg Európában a legtöbb lakos 220 V-os hálózatba volt kötve, azonban a jogalkotók úgy gondolták, hogy a "középútra", azaz a 230 V-ra való átállás demokratikusabb, mûszakilag pedig kevesebb problémát vet fel egy 10 V-os változás, mint egy 20 V-os.) Elôírja továbbá, hogy az áttérést minél hamarabb, de legkésôbb 2003-ig be kell fejezni. Ennek hatására a nyugat-európai országok zöme az áttérést megkezdte. Élenjáró közöttük Németország, ahol ez a munka már 1987-ben elkezdôdött.
Egy másik újság - Iskolakultúra (1998. év, 6/7. szám)) cikke: [link]
...jó régi gyártású lehet az a készülék, aminek az adattábláján még 220V~ tápfeszültség szerepel!
jelenleg magyarországon, a trafóházak közelében, sokszor a 240V~ -ot is eléri a hálózati feszültség!!
Ez nem szalagos futógép, nem mozog magától. 400W a "fékező" teljesítmény, el lesz fűtve a gépen belül. Hiszen te hajtod a gépet, nem kel neki a hálózatból energia. A mágnesfék maga nem igényel betáplált energiát.
Egy csomó ilyen gép elemmel működik.
Bárhova bedughatod, gondolom kis egy kis adapter van hozzá cérnavékony vezetékkel.
Igen csak itt annyi a különbség hogy a sima mágnesféknél egy tekerő van, viszonylag pontatlan az ellenállása, illetve a mágnesfékes ellenállás legnagyobb szintje nem ugyanakkora mint az ergonomikusnak:
mert: itt már nem manuálisan hanem digitálisan állítjuk az elektromos mágnesfék ellenállását 10 Wattos lépésekben. És vannak memóriával ellátott részei, azaz ez megjegyzi az adatokat.
A maximum ellenállása így jóval jobb mint a sima elemesé. Mivel itt 24 fokozat van vagy 20 a simában meg 1-8 vagy 1-10
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!