Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van koromszag, ha új a...

Honey47 kérdése:

Miért van koromszag, ha új a kandalló, egyszer raktunk benne tüzet, és a kémény se volt még soha használva?

Figyelt kérdés

2014. nov. 3. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert kandallóról ég le a rákent anyag .
2014. nov. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mit égettetek benne?
2014. nov. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akácfával tüzeltünk benne ,de másnap már koromszag volt ,miután kitakarítottam a hamut.
2014. nov. 5. 10:02
 4/8 timeamagdolna válasza:
Az akácfa jól ki volt szárítva?
2014. nov. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem volt 100% kiszáradva az tuti! Közben halottam egy másik lehetőséget!Szerintetek az lehetséges,hogy mivel a lakás nagyon szigetelt ,és amikor bekapcsolom a páraelszívót ami egy helyiségben van a kandallóval ,akkor a páraelszívó a kémény felől szívja a levegőt,mivel onnan kap csak lehetőséget,hogy szívjon?És emiatt is lehet ,hogy visszajön a korom szag?
2014. nov. 10. 09:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi cserépkályhával fűtünk, és minden fűtési szezon elején az első egy-kér begyújtásnál füstszag van kicsit. Aztán eltűnik. De az is lehet, hogy tényleg a kandallóról ég le valami, amit pl, korrózió ellen kentek rá gyárilag.

Az viszont szerintem nem szabályos, ha füstjárati kéménybe kötik az elszívót. Nézz utána, hogy az elszívó kikapcsolt állapotában nem szivároghat-e vissza szén-monoxid a kéményből.

2014. nov. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szóval nem teljesen száraz akáccal tüzeltetek benne. Mivel nem volt túlságosan hideg, gondolom nem egy hosszú és nagy tüzelés folyt. A kémény szerintem nem tudott teljes magasságában átmelegedni.

A nedves fával való tüzelés közben a füstben intenzívebben képződik kátrány, ami a kémény hideg falára képes kicsapódni. Ennek a kátránynak a szagát érezhetted, amikor kisalakoltál. Elvileg, ha bejön a fűtési szezon és hosszabb tüzeket égetsz benne, akkor a meleg hatására deszorbeálódik a kémény faláról és eltávozik a füsttel.

Az elszívóval kapcsolatban pedig jól látod, veszélyeket hordoz a kandalló égése közben való üzemeltetése. Ha teheted, akkor egy elszívóhoz közeli ablakot résnyire vagy bukóra nyiss meg, ha megy az elszívó, és a kandalló is üzemel, hogy ne a kéményen keresztül legyen csak módja annak a levegőnek beáramlani, amit az elszívó kivisz a szabadba...

2014. nov. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lehet félreérthetően irtam ,a páraelszívó nem a kéménybe van vezetve ,csak egy helyiségbe van vele! Azóta bukón van a páraelszivó meletti ablak amikor begyújtok! Bár tényleg csak egy tüzet rakok benne ,kb 2 -3 naponta.De lehetséges,hogy tényleg mivel "szűz" volt a kémény, neked van igazad!Köszönöm a válaszokat! :)
2014. nov. 13. 09:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!