Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Pokrócot lehet mosni mosógépbe...

Pokrócot lehet mosni mosógépben? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Sima pokrócról van szó, amit már rég nem is szellőztettem ki, csak az ágyon van, amin alszom.

Lenne baja egy mosástól, és a szárítógépben való szárítástól?


2014. okt. 29. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó pár pokróc van (: én simán berakom őket gépbe.
2014. okt. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40 fokon kimoshatod. Csak úgy terítsd ki, hogy ne legyen gyűrött.
2014. okt. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ki tudom teríteni ha nagyon kell, de jobb szeretném szárítógépben megszárítani. Ez nem árt neki?
2014. okt. 29. 20:32
 4/6 anonim ***** válasza:
attól függ miből van, alacsony hőfokon szerintem száríthatod, de készülj fel hogy gyűrött lesz
2014. okt. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Meg azért egy pokróc igen sok vizet fel tud venni, így a súlya is sokszorosára nő. Simán lesz 10-15 kiló, de akár még több is, amikor tele van vízzel, anyagától, vastagságától, szövésétől stb. függően. Figyelj arra is, hogy a mosógépednek biztosan ne legyen tőle baja.

Centrifugázni szinte biztosan nem tudod majd, így csurom vizesen kell kiterítened valahová lógni, hadd csorogjon belőle a víz. Olyan helyre tedd, ahol nem árt, ha kifolyik belőle egy-két vödör víz (pl. erkélykorlátra nem biztos, hogy jó ötlet). Ha hagyod 1-2 órát csorogni, utána már centrifugázhatod vagy száríthatod is.

2014. okt. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem megbirkózik vele a mosógép, mostam már több alkalommal takarót és simán kicentrizte. 6 kg-os a mosógépem, de tapasztalatom szerint a túl kevés ruhával jobban meggyűlik a baja mint a sokkal.
2014. okt. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!