Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy spóroltok a fűtéshez...

Hogy spóroltok a fűtéshez használt villanyon? Frászt kapok. Én marha kiköltöztem a távfűtéses lakásomból egy fafűtéses házba, spórolás címén. Hát ez nem jött be. :D

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy már a fáért is egy kisebb vagyont fizettem, de ma bejelentettem a villanyóra állásomat.

Mivel eddig nem volt olyan nagy hideg, ezért ha nem ment a fűtés, kihúztam a szivattyút, de az elmúlt egy hónapban éjjel-nappal mennie kellett, még akkor is, ha csak napi 4-5 órát fűtöttünk. Így ez most 20e Ft-tal dobta meg a havi villanyszámlámat... :s Mit lehet ennek csinálni, van rá valami trükk, hogy ne kelljen éjjel-nappal mennie?


2010. jan. 24. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem a szivattyú miatt fizetsz 20 e ttal többet.

30-60Watt ot fogyaszt maximum óránként. 1Kw durván 50 Ft

0,06Kw/h x 24 óra

1,44Kw/nap x 30 nap

43,2Kw fogyasztás egy hónapban.

43,2 x 50 Ft = 2160 Ft

De ha csak 30 Wattos a szivattyúd, akkor fele ennyi. Mindent bőven felkerekítve 2200Ft maximum.


Ha neked 20 e Fttal ment a villanyszámlád valami más gond van. Én a villanybojlerre, vagy hűtőre tippelnék.


Vásárolj egy ilyen konnektorba dughatós mérő órát, ami a beledugott eszközök fogyasztását méri. Ezzel szépen lemérheted a lakásban mi mennyit fogyaszt, és hol lehetne spórolni.

2010. jan. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösz a tippet, de biztos, hogy ott van a probléma. Villanybojlerem van, úgyhogy alapból 20-25e Ft a villanyszámlám, ezzel tisztában vagyok. Most erre jött rá még 20e ebben a hónapban, a fogyasztási szokásaink meg ezen kívül nem változtak. :S
2010. jan. 24. 12:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Valami meghibásodott. Nincs lakás földelési hiba? Egy villanyszerelővel át kellene nézetni.


Mérési hiba kizárt? Nem írt el valamit az eon?

Ha ránézel a villanyórára, jobban pörög mint szokott?

Ha kihúzod a szivattyút, akkor lassabban pörög az órád? Ezt kitudod próbálni.

Ha az megnyomta 20e fttal, akkor ott tényleg rossz valami.

A napi 13 Kw pluszfogyasztás az nagyon kemény.

Gyerkőcök nem használnak valami kis villany szoba melegítőt? Nincs villany radiátorotok? Villanyrezsó?

2010. jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ott valami nem stimmel. Nem lopják esetleg az áramodat? Esetleg valamelyik vezetéked a falban földelődik(pl vizes falban) és simán elfolyik egy rahedli áram le a földbe.Ez nagyon sok fogyasztás!! Ahogy írták az óra forgásából és az 1-es fogyasztók működéséből kell kifigyelni,hogy mi az amitől ringlispíllé változik a villanyóra. Egy kis 30-50 w-os szivattyú max. 2000 ft-ot tesz hozzá a számlához,ha az ÁLLANDÓAN megy. A Víz melegítők zabálják ugyan az áramot,de az lekapcsol ha elérte a beállított hőfokot.

Ez nem normális fogyasztási mennyiség amiket írtál.20-25 plusz 20 ..azaz 45 ezer villanyszla...ez qva sok.

2010. jan. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha rájöttél mi a probléma majd mesélj!


(Első és második vagyok)

2010. jan. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Még nem sikerült... Ma megyek, és veszek egy fogyasztásmérőt, és végigmérek mindent.
2010. jan. 25. 09:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy nem az kis szivattyú okozta a nagy fogyasztást, de van egy megoldás hogy ne menjen feleslegesen.Fűtéstechnika boltban vegyél csőtermosztátot,ezt beszerelve csak akkor megy a szivattyú ha meleg a víz.A kazánból kimenő csőre kell tenni (de nem a visszatérőre) kb.30-40 centire a kazántól és be lehet állítani hogy hány fokos víznél kapcsoljon ki ill. be.Nem drága és ha az áram fogyasztásod ezzel nagy mértékben nem is fog csökkeni,de a szivattyú élettartalma jelentősen megnő.Kis műszaki érzékkel saját magad is bekötheted vagy egy villanyszereléshez minimálisan értő ember beköti neked.
2010. jan. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sztem a villanybojler lesz.

Rossz lehet a földelése, plusz el van vízkövesedve.

Lehet nincs is az éjszakai áramra kötve.

2010. jan. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!