Beázott a tető és a közös képviselő nem javíttatja ki, pedig fizetem a közös költséget! Miért?
Nem tudom mi lenne a megoldás, de már teljesen ki vagyok akadva, hogy mi mindent merészelnek megtenni a társasházképviseletek.
A lányom egy belvárosi társasház földszintjén lakik. A felette lakónál eltörött egy szenyvízcső a falban. A lány lakásában kibontották a falat mennyezettől a földig és ott hagyták. Három hónapig ! úgy volt kibontva, közben a csövön folyt a szennyvíz ami a felette levő 4 emeletről jött. Kegyetlen büdös volt, és folyamatosan szellőztetni sem lehetett mivel tél volt.
A fiam pedig havi 25 000 Ft közös költség mellett semmi segítséget nem kap, holott a ház nyílik szét, de a szomszéd házád beszinezték. Kiválni nem lehet, kötelezően társasháznak van nyilvánítva, holott egy különálló ház, csak a kapu és kb. 7 m út a közös. Ez mellé kötelező fizetni a közös wc-t, ennek víz- és csatornadíját és a világítását, holott saját wc van a lakásban. Felháborító. Valaki már tényleg utána járhatna, hogy hol és miért vágják meg az amúgyis kispénzű embereket.
A tető a Társasháznak ugyanúgy közös tulajdona, mint a kert, a főfalak, stb. Ezért a megjavíttatását a Társasháznak kell(ene) elvégeztetnie, és utána kártérítést fizetnie annak a tulajdonosnak, amelyiknek a -külön tulajdonú- lakása a tető hibája miatt károsodott. Ez volna a normális ügymenet.
Az a válasz sem jogszerű, hogy a 'Társasháznak nincs pénze'... Ráadásul a közös képviselőnek nem jogköre eldönteni, hogy a Társasház tud-e, vagy akar-e fizetni: neki kötelessége lett volna egy rendkívüli közgyűlést összehívnia, és -pénzhiány esetén- az SZMSZ-ben lefektetett költség-elosztási alapon- közös költség emelésre-, vagy különleges közös költségre javaslatot tennie, hogy legyen miből megjavíttatni a tetőt.
1) Nagyon alaposan le kell fényképezni a károsodott lakást a károsodott állapotban, valamint a tetőn az összes hibát, amelyet a fényképezőgéppel le lehet fényképezni.
2) A közös képviselőt fel kell szólítani tértivevényes ajánlott levélben (a későbbi igazolhatóság maitt) a tető megjavíttatására, szűk határidő megjelölésével, akármit is mondott előtte, hogy van pénz, vagy nincs... Nem árt mellékelni egy-két fényképet, és megemlíteni, hogy a határidő lejártával a jegyző segítségét kéritek.
3) A határidő napján a területileg illetékes jegyzőhöz kell fordulni, ugyanis birtokháborítás történt. A jegyző hivatalból felszólítja a társasházat (a közös képviselőn keresztül), a hiba sürgős megjavítására.
4) A tulajdonos maga is megjavíttathatja a tetőt, és persze a saját lakását. Ez nyilván nem kevés pénz. Ebben az esetben muszály lesz majd bíróságra menni a tető javításának bekerülési összegével, és a lakás teljes megjavításának bekerülési összegével. Ez az összeg nyilván sokkal nagyobb lesz, mintha a közgyűlés időben összeült volna. Ezen egyetlen bíró sem fog csodálkozni...
Több információt privát e-mailben tudnék adni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!