Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 3hónapos babával ki kell...

3hónapos babával ki kell költözni az albérletből, pedig nem erről volt szó? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Amikor kivettük a lakást fel kellett újítani annyira rossz állapotban volt.Mi bevállaltuk,le is laktuk a ráköltött összeget.2-3 évre beszéltük meg,Ők fogadkoztak,hogy ők utána is ki fogják másnak adni,úgy hogy az ő részükről egyértelmű a hosszú táv.Na már most 15 hónapja lakunk itt,ebből kb.lebontva 6 hónapot a szó szoros értelmében a putriban éltünk(kád csere,járólapozás,csempe verés...stb.csak a nyílászárók nem lettek cserélve,egyébként minden!)Zsákból-dobozból éltünk,hol a festőt,hol a kőművest kerülgettem terhesen!A szomszédba jártunk át wc-re és ne is soroljam a körülményeket.Most mire minden bútort megvettünk,2 szobát berendeztünk,mondhatni már csak élni kéne,közölték,hogy kell a lakás...Ugye közben megszületett a kicsink:)

És most?Ilyenkor mit lehet tenni?Minden pénzünk ráment a lakásra,kaucióra nincs pénzünk,január van.Mit tudunk tenni?Bocsi,ha valami nem volt egyértelmű,hetek óta tiszta ideg vagyok.Nem tudom megoldani a költözést.Mit tudnak csinálni velünk?Valakinek van valami tapasztalata,véleménye,tanácsa?

Minden választ köszönök!


2010. jan. 19. 16:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Azonnal ügyvéd, ő tud biztosat. És drukkolok. És erre jó a D.A.S!!
2010. jan. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

D.A.S.?

Bocsi.az mi?

2010. jan. 19. 18:42
 13/15 anonim ***** válasza:
2010. jan. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Míg fűtés szezon van nem rakhatnak ki az utcára,mert kiskorú van.Azt hiszem a z önkormányzatnál lehet ezt kérni,ezt a papírt.Tehát a tulaj nem tehet ki!
2010. jan. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
44%

Rákérdeztem egy jogásznál.


A hibát ott követtétek el, hogy szóban egyeztetek meg a három évről, nem írásban. Ha mindketten - mindkét fél - továbbra is egyetértenétek, akkor az egyéves bérleti szerződést szóban is meg lehetne hosszabbítani, érvényes lenne. Mivel az egyik fél eláll, ezért a szóbeli megáűllapodást sajnos nem lehet érvényes szerződésnek tekinteni.


Ha nem laktátok le azt az összeget, amit belefektettetek a felújításba, akkor kérhettek kompenzációt.


Én ezenkívül a felfordulás alatti időre alacsonyabb albérleti díjat fizetnék, hiszen ebben az időben a lakás komfortfokozata is alacsonyabb volt, és ezt nektek kellett elszenvednetek, nem nekik.


Fűtésszezonban még az önkéntes lakásfoglalókat sem tehetik ki az utcára.


Ezenkívül finoman megemlíteném nekik az APEH-ot. :-)

2010. jan. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!