Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha gázkonvektoromat megszüntet...

Ha gázkonvektoromat megszüntetem (más fűtést alkalmazva), csökken a beszűrődő zaj?

Figyelt kérdés
Bár műanyag ablak van a hálószobámon, mégis olyan, mintha nyitva lenne: annyira bejön az utca,szomszéd kutya zaja, hangja. A gázkonvektor kivezetőjén jöhet be annyira a hang? Lehetséges, hogy maga a fémtest is felerősíti a hangot, vagy pedig nem érdemes bontogatni, mert nem lenne számottevő a zajcsökkenés?
2010. jan. 3. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is az van.Lehet hogy a hang is bejön, de hogy a por is,az fix. Én azért haragszom mert nagyon porosodik a ház. Mikor még panelba laktunk, nem kellett ennyit takarítani, pók se volt ennyi.Majd megfigyelem, az utcai zaj is ennyire behallatszik-e,mondjuk, mi elég csendes helyen lakunk. Viszont ,ami még zavar, hogy erősen kattog, ha kezd melegedni, fűteni...
2010. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló ! Hanyadik emeleten laktál? Én is ugyanebben vagyok.
2010. jan. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Panelban a harmadikon,de most kertesben lakunk.
2010. jan. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi is a harmadikon de nekünk ott is konvektor volt. A por inkább az ablakon jöhet be mert x méter magasan nem volt ennyi. Gondolom itt a légmozgás már több port rud befújni. Van 2 új konvektorunk (demrad)azok egyáltalán nem kattognak a 3 régebbi az elég kattogós mikor bekapcsol.
2010. jan. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs a kifejezésért, de szerintem ezek a műanyag ablakok a sz@rok. Nekünk is ki lett cserélve panelban, pár éve, de szerintem rosszabb, mint a régi volt. A másodikon lakunk, de ha az után beszélnek, olyan mintha nyitva lenne az ablak.
2010. jan. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

Amikor nem használod, nyáron, esetleg valami burkolatot tehetsz rá, ami hangszigetelt, így letesztelheted, hogy a konvektor-e a hibás.

Fából valamilyen esztétikus doboz félét lehetne készíteni, abba lehet valamilyen szivacs, tojástartó szigetelést tenni.

Ha a fűtést variálnád át, az nagyon sokba lenne.

2010. jan. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. jan. 5. 11:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!