Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet vagy lakás hitelre?

Albérlet vagy lakás hitelre?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyiket érdemesebb? albérletbe menni vagy házat venni hitelre? szeretnénk külön menni lakni,a kérdés csak az hogy melyik lenne jobb? fel venni 6-7 millio hitelt vagy albérletbe menni és nincs hitel....?

2014. ápr. 25. 17:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a fenti gondolatmenet szerint a kamat is kidobott pénz, de inkább dobálom ki úgy az ablakon a pénzt, hogy x év múlva lesz egy lakásom, míg bérlet esetén a tulajnak veszi kvázi egy lakást.... ez a nagyon nem mindegy...Mert a bérlet SOHASEM térül meg. 10 év alatt 60.000 ft-tal számolva is egy lakás ára, igaz egy panelé de akkor is, 20 év alatt meg már egy új építésűé. Plusz ha valaki nem akar idővel a gyerekére hagyni semmit annak is jó.
2014. ápr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Akkor is a hitel a kedvezőbb.

Kiszámoltam, én a 10 éves lakáshitelemmel,átlag havi 26666 Ft kamatot fizetek. Ennyiből biztosan nem bérelnék 60 m2-es önálló családi házat 360 m2-es telekkel.

Szóval a hitelnél már akkor is a kiszemelt házban élhet az ember, amíg fizeti, nem kell egy kis lyukban nyomorogni, csak hogy gyűjteni tudjunk, és egyszer majd talán vehetünk egy házat.

És addig is mást gazdagítunk. Ráadásul többe kerül az albérlet, akárki akármit mond. És még mástól is függ az ember...

2014. ápr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

11-es: inkább ne hangoztasd, hogy sík hülye vagy a matematikához. :-)


12-es: ha te tényleg kiszámoltad és neked így kedvezőbb, akkor azzal semmi gond. Másnak meg máshogy éri meg. Egyik se jobb vagy rosszabb, lehetnek előnyök és hátrányok mind a két oldalon, mindig utána kell számolni. Nem hülyeség egyik sem, csak az amikor valaki kategorikusan kijelenti, hogy márpedig egyik vagy a másik jobb.

2014. ápr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Igen, de a kérdező arra volt kíváncsi, hogy melyik érdemesebb?

És mivel elkezdték itt bizonygatni az albérletesek, hogy ugyanolyan ha albiban lakik valaki, csak nem a bank zsebét tömi. Erre reagáltam, hogy azért nem ugyanaz, mert kedvezőbb a hitel (bármennyire is nem úgy tűnik), csak jól kell választani.

Hozzáteszem, én is éltem albérletben, de csak addig, amíg meg nem lett az önerő a hitelhez, azaz a SAJÁT házhoz.

12. voltam

2014. ápr. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
#14: gondolom, az önerőt nagyvonalúan NEM számítottad bele a ház árába, csak a hitel kamata a 26 ezer :) így aztán bármit ki lehet hozni olcsóbbnak, hogy az elején még leperkálsz pár milliót.
2014. ápr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Jó dolog vitázni olyanokkal pénzügyekről akik a pénz idő értékével nincsenek tisztában. Olyankor születnek néha igazán mókás válaszok.
2014. ápr. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Kedves 13-as, nem tudom miért kell bárkit is lesíkhülyézni egyből...Amit írtam az tény szerintem, és én nem hülyéztem le senkit aki szerint megéri bérelni, mi is kiadjuk az egyik lakásunkat, így nekünk pl jó hogy valaki aki nem akar hitelt fizetni részben kifizeti a másik lakásunkat:) Nekünk így nemsokára lesz 2 lakásunk, míg ismerőseink azóta is bérelnek amióta mi hitelt fizetünk, kb ugyanannyit havonta, és semmit nem hagynak majd a gyerekeikre, ők pl 20 év bérlés után elmondhatják vajon ezt?
2014. ápr. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Az Kádár alatt volt, hogy az ingatlan az egyetlen befektetés. Aki ügyesen forgatja a megspórolt önerőt, banki és ügyvédi költségeket, illetéket, meg a törlesztő és a lakbér különbségét még havonta hozzáteszi és befekteti, az a végére jobban járhat, vagyis húsz év múlva kápéra akár több lakást is vehet, ha kedve tartja.


Persze aki erre nem képes, mert a megspórolt pénzt úgyis csak elverné, az inkább vegyen lakást. Legalább a bank is megél valamiből.

2014. ápr. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

" Amit írtam az tény szerintem, és én nem hülyéztem le senkit aki szerint megéri bérelni, mi is kiadjuk az egyik lakásunkat, így nekünk pl jó hogy valaki aki nem akar hitelt fizetni részben kifizeti a másik lakásunkat:)"



Nagyvonalúan megfeledkezel egy két dologról és máris neked lesz igazad ugye? ;-)

Örülök hogy ilyen jól állsz, hogy van két lakásod de ez most hogy jött ide? Lehet ha másképp fekteted be akkor 3 is lehetne. Nem bizonyítottál ezzel tehát semmit.

2014. ápr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Jogos a befektetés lehetősége, elismerem, hogy sokkal jobban lehet járni vele ha valaki ért hozzá.de a többség szerintem nem úgy lakik bérelt lakásban, hogy közben rendelkezik egy lakás árával, ezt se felejtsd el.
2014. ápr. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!