Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet a penészt eltüntetni?

Hogy lehet a penészt eltüntetni?

Figyelt kérdés
Tud valaki segíteni, hogy lehet a penészt eltüntetni a falról ill. a tapétáról? A szórófejes penészírtók csak pár napra tüntetik el, de idővel újra megjelenik!
2009. dec. 19. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Annak kell utánajárni, miért penészedik a fal? Mert ha újra és újra megjelenik, ott nem elég a tünetet kezelni, meg kell keresni a baj eredetét.
2009. dec. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak igaza van,én is ezzel küszködöm a két szoba szélső falain/sarkain!Majd ha "jobb" idő lesz jön a szakember!Addig meg vegyél Savót vagy Hanna penészölőt!Fújd be a sarkokat,de nyitott ablaknál mert ez erős vegyszer,és még 1-2 nap után is érződik,de nem vészes:)Én most vettem nem rés súroltam le asszem 1413Ft volt!Vagy ha nem akarsz költeni hypos vízzel mosd át azt a falfelületet!Remélem tudtam segíteni:)
2009. dec. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb hipóval lemosni.

ha kicsit melegebbre fűtöd a szobát, vagy egyenletesebb (meleg) hőmérsékletet tartasz nem fog penészedni a fal.

2009. dec. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen probléma.Kérdeztem róla két szobafestőt is,de nem tudtak sokat segíteni,annyit mondtak,hogy festés előtt le kell drótkefével szedni és úgy rá az új festés.Én Poly Fabre festékkel festettem és egy idő után előjött a penész.Mivel a festék lemosható,ezért tömény Domestossal lemostam,ennek már több hónapja és még nem jött ki újra. Domestos a festésben nem tett kárt.
2009. dec. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is van ilyen. Mi hypoval szoktuk letörölni.

A barátom festő ő azt mondta hogy úgy lehetne megszüntetni ha vékony sztirollal leszigetelné. Sajnos a főbérlő még nem nagyon szeretné.

2009. dec. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


Üdv a táborban:-))


Mint már előttem is írták, a hideg falakon lecsapóik a pára és az már a melegágya a penészgombáknak.Hatékony eltüntetés?Se a külső, se a belső hőszigetelés lóf@szt nem ér.Egyedül a pára elszívásával és a meleg helységekkel tudsz védekezni.De a Ceresit páraelszívó sem ér semmit, ha olyan mennyiségben van jelen.

Rendszeres szellőztetés és az összes hasonló dolog kombinációja.

2009. dec. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítséget! Szavó-val próbálkoztunk,(1500-.) 15 perc alatt eltűnt (két nap múlva visszajött; erről már nem szól a reklám)!!! A CERESIT PÁRA STOP -ból is kifogyott két hét alatt a tabletta,(3700-.) hatása viszont igazából nincs! (Csak azoknak, akik esetleg erre akarnak költeni!) Nekünk is eddig a mezei hypo vált be legjobban, (60-.)de az is csak időlegesen!
2009. dec. 20. 09:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is ocsmány volt a falam. Északi oldal. Most késő ősszel leszigeteltük, és a helyiségbe beszereltünk egy extra radiátort, hogy egyenletesebb legyen a hőleadás. A kettő kombinációjával + az extra szellőztetésekkel megszűnt a penész.

Néhány gyakorilati ötlet:

- Főzés közben használd a páraelszívót a konyhában.

- Fürdés zuhanyzás után, nyisd ki a fürdőszoba ablakot, és az ajtót zárd be, hogy a pára ne a lakásba menjen ki.

- Reggel este csinálj egy-egy szellőztetést.


Biztos vagyok benne, ha csak az utolsó hármat megfogadod sokat fog javulni a helyzet.

2009. dec. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia!


Lehet kapni, fújós kiszerelésben "Sissy" nevű penészölőt( lehet hogy a nevét nem írtam pontosann), büdös vegyszer, de miután lefújtad vele a penészt, azonnal eltünteti

2009. dec. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Így van, mindegyik eltünteti azonnal, de vissza is jön. Vag 1 hét vagy 1 hónap. Mi már mindent kipróbáltunk.
2009. dec. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!