Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék kinyitni egy...

Hogyan tudnék kinyitni egy rozsdás (? ) lakatot?

Figyelt kérdés
Hétvégi telkünk kapujára tettünk alig egy éve egy frissen vásárolt Elzett Tutius lakatot, de múlt hétvégén, amikor először lementünk, nem sikerült kinyitni a kulcsával. Próbálkoztam WD40-nel fújni, de nem ért semmit. Van valami ötletetek?

2014. márc. 6. 08:31
1 2
 1/12 Józsi21 ***** válasza:
A kulcslyukba próbáltál fújni?Esetleg a kulcsot fújd le,és utána próbáld nyitni.Ezek a lakatok nem nagyon szoktak elromlani.Talán rozsdaoldó a zárszerkezetbe?
2014. márc. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A WD-40 csak olajozó,kenő folyadék.Van profi rozsda oldó is .Ezzel kell beáztatni,és próbálgatni a kulcsot mozdítani bent .
2014. márc. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

rozsdaoldó spray, vagy egyszerűen petróleumba lógasd bele a lakatot, legalább 1 óra hosszáig.

(úgy fog nyílni, mint újkorában...(ha "szórakozásból" valaki már nem tört bele kulcsot, vagy vmilyen fémtárgyat!)

2014. márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

az Elzett Tutius lakatot, szigorúan tilos olajozni!

ha ez már megtörtént... azonnal tiszta-benzinnel kell kötelezően kimosni!

2014. márc. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4-es: Akkor hogy próbálnád kinyitni? Ok, hogy ne olajozzuk, de vagy így vagy úgy, le kell szedni a helyéről.
2014. márc. 6. 18:09
 6/12 Józsi21 ***** válasza:

Próbáld befújni csavarlazítóval,pár perc múlva nyílni fog!

Még jó hogy nem tudtam hogy tilos,minden ősz végén be szoktam olajozni a nagykapu lakatját.:-)

2014. márc. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Áztasd be benzinbe kis időre, ha ez megvolt, ha van a közelben egy pumpa akkor egy vékony fejjel próbáld megfujatni levegővel, hogy a benzin amit feloldott szennyeződést kicsit hátha megmozgatja.
2014. márc. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én sem értem,hogy mit akartál a WD 40-el! Rozsdaoldó ergo csavarlazító! Azzal próbáld meg!
2014. márc. 7. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2014. márc. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]

(18. old.)

7. Ne használjon kenőanyagot, olajat, grafitot, kizárólag Gege sprayt alkalmazzon

2014. márc. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!