Létezik olyan megoldás, ami lehetővé teszi a WC használt vízzel történő lehúzását?
Az otelt jo, de es az elso jol is irta az elvet.
Amit merlegelni kellene, hogy a wc-tartaly nem folyamatosan oblit, tehat ha felnyomja valami szivattyu a mosogep-mosogatole-furdoviz-hasznalt vizet, akkor az egy darabig a tartalyban marad es hatalmas lerakodasokat eredmenyezhet, mert kulonosen a mosogatoviznek zsirtalrtalma is van.
Es kellene valami extra-szuperbiztos szuro is, mert a viz tartalmazhat pl. veletlenul kimosott papirzsebkendot, zsbekben felejtett targyakat, szoszoket a ruhakbol, a mosogatoviz paranyi etelmaradekokat, a furdoviz hajszalakat, stb. A pumpa, ami a wc-tartalyba felnyomja a vizet, nem biztos, hogy szereti a vegyszeres, zsirtartalmu, szennyezodesekkel tele vizet, es hamar tonkremegy.
De az elkepzeles nem rossz - es mindenkeppen hatalmas viz-megtakaritast hozna.
Ha felnyomatod 1 tartályba és onnan 1 sóder rétegen keresztül tud csak lefolyni akkor így elég jól megszűri ezt,és a tartályba már tiszta víz kerülne.
De érdemes átnézni beruházási költségeket/és megtérülési időt.
Jelenleg 1 L csapvíz csatornával meg mindennel ~ 0.6 Ft azaz 60 fillér.
Egy 8 L tartály (telje lehúzással), 4,8 Ft.
Napi 10x használva ez 48,8
30 napra ez 1500 Ft víz díjat csinál jelenleg.
Nos ha beruházol : szivattyú,csővezetékek,/tartály/ sóder/befektetett munka legalább(!) 30ezer Ft,valamint az a tény hogy már áram is kell a működtetéshez így kalkulálva 2 év kell a megtérüléshez és nem számoltam meghibásodásra pénzt,(pedig a sóder is eltelítődik).
Szóval lehet mérlegelni.
Létezik. Mi esővízben gondolkoztunk. Megvalósítható lenne úgy, hogy egy tartályt beépítünk a padlásszint alá, azt bekötjük a vécékhez, és akkor már egy udvari csaphoz is, mert öntözésre is tökéletes az esővíz (és némileg elegánsabb megoldás egy udvari csap, mint az ereszcsatorna alatt álló hordók).
Ennek a verziónak az az előnye, hogy egyáltalán nincs szükség szivattyúra. Ha ugyanis szivattyúzod a szennyvizet, akkor kb. ugyanott vagy anyagilag.
De a beépítés macerás. Falat vágsz, födémet vágsz, csapokat építesz, csempét versz, stb. Nyilván emellett azért kell a vécéhez egy ivóvízbekötés is, mert ha valami miatt kiürül a tartály, akkor is megy az ember vécére.
Mindent összevetve ez olyan volumenű munka, amit leginkább új ház építésénél lehet megoldani, esetleg egy teljes felújításnál. Most nekiállni szétverni a fürdőt, erősen hétszámjegyű összeg lenne, és soha az életben nem térülne meg.
Szerintem ugyanez a szivattyús verzióra is igaz.
Ugyanezen gondolkozok lassan másfél éve. Borzasztóan érzem magam, hogy ivóvízzel (IVÓVÍZZEL) húzom le a szääromat. :(
Én esővízre gondoltam, bár egy száraz évszakban eléggé rápacsálnék.
Ezért kell rákötni a wc-t a hálózatra is.
Vagy a másik megoldás a komposztáló wc, avagy komposzt toalett. Ez abszolút víz nélkül működik, viszont szintén problémás a beépítése, hiszen a tartályt el kell helyezni valahol.
a 4-es nem írt hülyeséget, e legolcsóbb megoldás, semmit nem kell átszerelni otthon emiatt.
És ismerek is olyat, aki este fürdés után nem engedi le a vizet, és vödörrel azzal a vízzel öblítik le a WC-t. Én is alkalmaznám itthon, de nem egy helységben van a WC és a kád, illetve reggelre lefolyna a víz, mert kicsi a dugó a lyukhoz képest.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!