Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen újépitésü házban lakni?

Milyen újépitésü házban lakni?

Figyelt kérdés
2008. júl. 12. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Még 1 ilyen hülye kérdést...
2008. júl. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a primitív válaszod, ha nem tetszik a kérdés nem kötelező rá válaszolni .
2008. júl. 12. 18:53
 3/11 A kérdező kommentje:
Le írom még egyszer a kérdést rosszul fogalmaztam .Milyen előnyei és milyen hátrányai vannak az új építésű házaknak . Olyat érdemes venni ami áll már 30 éve persze ami jó állapotú ,vagy jobbak az újak.
2008. júl. 12. 18:58
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem au új sokkal-sokkal jobb:) hátránya, hogy sokkal drágább!

mi most egy 83as építésű családi ház felső szintjén vagyunk (25 éves), és nem bírták a villamossági vezetékek a mikrót, a hűtőt, a mosógépet, a porszívót, meg a számítógépet egyszerre, és ooooolyan füst lett seperc alatt!

teljesen új vezetékeket kellett csinálni, mert a régieket úgy csinálták meg, hogy csak falbontással lehetett volna cserélni..

beázunk, a nyílászárók sem a legjobbak,a szigetelés is lehetne jobb, konvektorok vannak (csúnya barnák, és nagyon sok helyet elvesznek a szobákból)


de most, hogy így belegondolok, lehet nem is drágább az új. a régin ugye ki kell cserélni a nyílászárókat, ha beázik, meg kell csináltatni a tetőt. gondolom a fürdőt is fel kell újítani, a konyhát, festeni kéne, villamos-vezetéketet át kell vizsgálni, lehet átalakítani is akartok, mert nem tetszik a beosztása..


én biztos újat vennék, ha lenne rá pénzem :D

2008. júl. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen az új építésűben jobb lakni, de csak akkor, ha tudod mit raktak bele! Legjobb akkor, ha magadnak építed, vagy építteted! Az új építésű ház a mai kor követelményeinek készült.

A 30 éves jó állapotú szerintem csak akkor jó, ha közben átesett néhány éve egy felújításon (ablakok cseréje hőszigeteltre, vízvezeték/fűtés felújítás, villamos berendezések felújítása). 30 éve még teljesen más technológiával építkeztek, ezek nagy része már elavult.

Mindenesetre érhetnek meglepetések mindenhol!

A saját építésűben van a legkisebb esély a csalódásra!

2008. júl. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ezeknek az újépítésű házaknak általában rengeteg hibájuk van (bocs hogy így kezdem, de ez az igazság, legalábbis eddig 2 újépítésűben laktam és mindkettőben előfordultak bizonyos problémák)

a mennyezet repedezik, a fuga leválik, a vakolat szintúgy, a beépített ajtók minősége hagy némi kívánni valót maga után stb... jó elismerem, hogy ezt kivitelező és márka is válogatja, de nagy átlagban ez a helyzet


a fal repedezés azért szokványos jelenség, mert nem várnak az építkezésen, hogy kissé "összeálljanak" a falak, hanem egyből húzzák rá a következő szintet


én ha tehetném eladnám ezt a szart (pedig csak 2 éves lakás) és beköltöznék valami rendes lakásba


úgy kellene csinálnotok, hogy felkerestek egy 1-2 éve épült házat, megkérdezitek a lakókat van-e valami probléma, a garanciális hibák ilyenkor már eléggé kiforrnak és ahol a legkevesebb hiba merül fel oda érdemes költözni

ráadásul ezek a lakások már nem is kerülnek annyiba, mint ha vadi újan vennéd meg

2008. júl. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
a 2. vagyok! én saját újépítésűre gondoltam.. ilyen tömegéppíttetőktől(nem tudom pontosan hogy hívják őket) nem bizti, hogy vennék.
2008. júl. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meg a 3.

Ezek a mai "építőipari" cégek egymás szemét kilopnák, ha tehetnék! Ezért épül az a sok mocsok!

A saját építésű új ház a tuti nyerő, de folyamatosan felügyelni kell az építést!

2008. júl. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat Végre kaptam felvilágositást és igy már jobban tudok mérlegelni.Meg a családdal megtárgyalni.
2008. júl. 12. 21:44
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Fusiban szoktam dolgozni lakóparkokban 7végeken, de amit látok, az katasztrófa. Tervezési és kivitelezési hiba hegyek. Sok, eböl csak évek múlva jön ki, ami a hőhídnak köszönhető. Penészesedés, repedezés, beázás.

Tanuja voltam egy kivitelező és egy tervező párbeszédének, amikor felmerült egy probléma.


"b@sszák meg, - a tulajok - vegyenek egy normális lakást máshol" (nagy nevetés)


Akinél füstölt a vezeték: Ha a vezetékek füstölnek, akkor ott komoly gondok vannak a biztosítékdoboznál. Ha egy kábel füstöl, akkor ott túláram van, amit a kis megszakítónak kellene védenie. Vszeg nagyobb bizti van benne, mint amit a kábel elbír.

2008. júl. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!