Milyen eszközöm van, hogy a közös képviselő ne járkáljon be a lakásomba, ne csináljon ott semmit, ne végeztessen az én költségemre semmit stb?
Tanácsot / állásfoglalást kérek.
Lakótelepi társasházi lakásunkban nem lakik senki, eladásra vár. Ezt a közös képviselő tudja. A telefonszámainkat, e-mailcímeinket is ismeri (igazolhatóan), mert már voltunk személyes kapcsolatban.
A közös képviselő egy csőtörés miatt feltörette a lakásunkat, csövet szereltek, a koszt és szétszedett állapotot otthagyták, zárat cseréltek, és egy papírt ragasztottak az ajtóra, hogy ez történt, a kulcsokat a közös képviseleti cég irodájában vehetjük át.
Mikor fölhívtam, és felelősségre vontam, hogy milyen alapon tör be, mért nem telefonál v. ír, közölte, hogy ő nem őrizgeti az elérhetőségi adatokat, és 2 heti (! ) vízfolyás után be kell törniük. Megjegyzem a házban lévő postaládán keresztül SEM próbált kapcsolatba lépni velünk. Sehogy sem. Állítólag 2 hét alatt. 2 héttel később küldött egy számlát az erkélyünk takarításáról, mondván, hogy az összeget hozzákönyvelte a közös költség fizetési kötelezettségünkhöz.
Kértem nyilatkozatot, hogy máshoz nem nyúlt (pl. vízóra, vízelzáró), nem reagált. Kértem nyilatkozatot, hogy a cserélt zárhoz nem tartott meg magánál kulcsot, hanem mindet átadta. Nem reagált. Ellenben küldte az erkélytakarítási számlát, mert galambpiszok, állítólag galambtetem volt, állítólag több lakó panaszkodott, így ő kitakaríttatta.
Jól érzem-e, hogy ez már túlmegy a jogtalan intézkedésen (a csőtörési betörést én - remélem helyesen - annak minősítettem), és a büntetőjog keretein belüli szabályokat feszeget? Ez nem magánlaksértés v. hasonló? Ráadásul még költségeket is át akar terhelni?! Ha igen, és följelentést kívánok tenni: hova kell fordulnom?
Sajnos okosat nem tudok írni, de nálunk pl az augusztus 20-i hétvégén azért nem volt víz 3 napig, mert ahol a csőtörés volt, a tulaj nem volt otthon és a telefonja ki volt kapcsolva. Fel sem merült senkiben, hogy feltöresse a lakást.
Ha kérte a hatóság segítségét, talán jogos volt, de ha nem kérte, hanem csak önként bement, akkor a helyi önkormányzatnál lehet birtoksértési eljárást indítani talán.
ugyved, rendorseg, onkormanyzat, zarcsere.
vagyis inkabb a zarcsere legyen az elso.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!