Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Önkormányzati lakások?

Önkormányzati lakások?

Figyelt kérdés

sajnos lecsúsztunk az előtakarékos lakáspályázatról,de most ajánlottak egy másik ehhez hasonlót..a portás elmondása szerint ezeket a lakásokra kell költeni ( kb.800-900.000 nem tudta pontosra mondani ) ezzel még nem is lenne akkora gond,de azt is mondta,hogy a lakást egy idő után a nevünkre irja az önkormányzat,sajnos nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz!

de,ha valakinek van akármilyen tapasztalata az ilyen lakásokkal kapcsolatban ..kérem irjon!

hálás lennék minden válaszért :)


2009. okt. 27. 20:01
 1/5 anonim válasza:
Igazából nem nagyon értem a kérdésedet.Most akartok ilyen lakásba költözni,vagy pedig cserélni szeretnétek? Ha most költöztök ilyen lakásba ,akkor le kell fizetni annak a háznak a lakbérét amit választotok ,annyi évre amennyire ,,bevállaljátok" ez lehet 1 évtől 5-év.Minél több évre leteszitek annál nagyobb az esély annak,h a tiétek legyen.(lehet egyszerre többre is pályázni,h nagyobb legyen az esély vmelyikre).Ha cserélni akartok,akkor azt a házat amiben vagytok szó szerint fel kell újítani a SAJÁT pénzetekből és csak úgy mehettek át abba amit sikerült megnyernetek,de értelemszerűen arra is ki kell fizetni előre a lakbért.Mi most cseréltünk nemrég, és rengeteg pénzünkbe került..nemcsak ezen a házon kellett újítanunk,amiben most vagyunk,hanem az előzőt is teljes mértékben fel kellett.(linóleum,gáz,bojler,mosogató...stb).ennyit tudok elmondani az önkormányzati lakásokról. rem tudtam segíteni.ha kérdésed van még írok.
2009. okt. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

bocsi,kicsit akkor értelmetlenül fogalmaztam !

ez lenne az első kis lakásunk,de az előtakarékos pályázatról lecsúsztunk és az legközelebb csak jövőre lesz kiirva pályázatra!bár azt jobban szeretnénk,de a kényszer nagy úr!


nekem a "portás bácsi" azt mondta,hogy fel kell újitani és késöbb a nevünkre irják,de nekem zavarosnak tünt,amit mondott!

hatalmas hitelekbe meg nem akarjuk magunkat verni!

lehet jobb lenne megvárni az elötakarékos pályázatot ?

2009. okt. 27. 20:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a bérleti jogott kell megvenni. A lakást nem irják a nevedre meg kell venni és a belső részekért te vagy a felelös.
2009. okt. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

várjátok meg a másikat, a következő pályázatot! mert az olcsóbb lesz úgy! az talán akkor nem kerül majd annyiba! sőt biztos is.Felújítani majd akkor kell nektek hogyha majd úgy döntetek lecserélitek mint ahogy azt az előbb említettem,de azért nemárt,hogyha futja rá :)

Kölcsönbe meg tényleg nem érdemes belevernie magát az embernek a mai világba.Remélem sikerrel jártok!

2009. okt. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Jah és a nevetere írják vagy nemtudom hány éves vagy,ha fiatal akkor vagy anyukád, vagy apukádéra,amit majd TE örökölsz.Ha rendszeresen fizetitek a lakbért,persze miután lejárt az amit kifizettetek,mertha pl: 3 évre leteszitek a pénzt,akk nem kell addig fizetnetek ugyebár.nahde ha rendszeresen fizetve van minden titeket onnan nem rakhatnak ki és ha felajánlják meg is vehetitek olcsóbban,de azt majd valószínű később fogják.nekünk is el akarták adni az előző lakást,de ugye mi cseréltünk helyette,sztem eztis felfogják ajánlani idővel!
2009. okt. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!