Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti mennyit költötök egy hónap...

Ti mennyit költötök egy hónap alatt két főre kajára?

Figyelt kérdés
És abból a pénzből amit költötök mit tudtok megvenni?
2013. aug. 12. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Olyan 30 ezret költünk otthonra, meg napi 1x rendelünk kaját, az kb 44000 Ft. Szóval 70-80at költünk, és minden kijön belőle bőségesen.
2013. aug. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45e ft ot kb, de van kertünk és 70 csirkénk. egy hónapban 1x vásárolunk, csak kenyeret veszünk a kisboltban .
2013. aug. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 fúróferkó ***** válasza:

35 eFt a konyhapénzre van elkülönítve.Minden nap főzünk.

Egy héten 1 esetleg 2 alkalommal van húsétel.Gyümölcs minden nap.Akcióknál nagybevásárlás (60-100 l tej,50 kg cukor ,liszt,4-5 tasak száraztészta)

Viszont nem vagyunk lusták elmenni a távolabbi boltig,ha ott olcsóbb.

2013. aug. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. És ha nem húsételt főzöl akkor mint tudsz minden nap, hogy változatos is legyen?

Naki kb hány ezer Ft a bevásárlás?

2013. aug. 12. 15:49
 5/10 fúróferkó ***** válasza:

Ősszel befőzünk 10-12 üveg lecsót,fagyasztóba vágott babot,szemes babot,gyalult tököt,mindent ami elfér és fagyasztható teszünk.

Télen ,mikor drágaság van,nincs idő konyhai pepecselésre elő egy üveg lecsó,rizs,tarhonya.Krumpliból sokféle étel készíthető.Heti 1 alkalommal tésztaféle is készül.Kifőtt tészta,ízesgombóc,túrógombóc.

2013. aug. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 fúróferkó ***** válasza:

Korán elküldtem.Aztán még van a káposzta,karaláb,amikor már nem túl drága,nyáron a tökfélék.Főzelékek,rakott-sültek stb

Mint írtam havi 35 ezer a konyhapénz ,és ebből ki kell jönni és punktum.Néha egy vendégvárás ,ünnep miatt túlléphetjük.

2013. aug. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az a baj, hogy nincs fagyasztóm így csak azt tudom elrakni amit lehet üvegbe is de egyébként nagyon jól csinálod :)
2013. aug. 12. 19:14
 8/10 fúróferkó ***** válasza:
Ha van jó spejzod az üveges elrakás is nagyon jó.Lekvárok,befőtt,savanyúság.De jó hozzányúlni télen és amikor minden drága.Ősszel például nem vagyunk lusták és bicskét szedünk,lekvárnak,teának.Köszi a bókot de nem én csinálom egyedül.,de a takarékosságot megtanultuk
2013. aug. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kb. 60 ezer, plusz a páromnak van havi párezer ft ételtámogatás.

Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, olajos magvat (tényleg nagyon sokat, a lenmagtól a kesudióig elég intenzíven használjuk), tojást veszünk, cukor helyett xillit és méz, zsiradéknak kókuszzsír, vaj, de olykor olaj, sokszor veszünk jobbféle sajtot... Jobbára alapanyagokat veszünk a boltban (leginkább a zöldségesnél), viszont néha étterembe megyünk, többnyire viszont főzünk. Lehetne olcsóbban (de nem akarjuk), hiszen nem eszünk kenyeret, lisztet, tésztát, hanem ahelyett is tojással, zöldséggel, olajos maggal lakunk jól (a párom azért eszik rizst és krumplit is, én nagyon keveset). Hús nagyon elvétve van, inkább csak étteremben, de mostanában azért itthon is egész gyakran, mondjuk havonta egyszer valami hal. Ennél sűrűbben semmiképp nem akarok húst enni.

2013. aug. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi nagyon sokat költünk ételre, mivel nem vagyunk otthon ezért nap közbe a munkahelyen eszünk, estére étterembe megyünk vagy rendelünk valamit ami meg nem olcsó. Nagyon szeretek főzni csak az időm nem engedi. Minden másnap dolgozom 16 órában, a köztes napokon a vállalkozásunk ügyeit intézem, sokat vagyunk külföldön. Havonta 5X főzök maximum. Szerintem olyan 100.000 Ft csak a vacsorákra megy el, reggelire általában szendvicset eszünk kávéval mert azt út közbe is meg tudjuk enni. Az ebédet a cég állja nekem, a párom rendelni szokott mivel Ő a saját vállalkozásunkat vezeti.
2013. aug. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!