Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a különbség a tanya és a...

Mi a különbség a tanya és a zártkert között?

Figyelt kérdés
Tanyát szeretnénk de a zártkertek olcsóbbak.

2013. aug. 6. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én sem tudom pontosan,de ugy hallottam a zártkerti megnevezés mintha törlődött volna is földhivatalokban .

Más minősitést,megnevezést kaptak .

2013. aug. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

A tanyához legtöbbször nagyobb földterület is tartozik, általában régi építésű ingatlan. Legtöbbször a településektől jó távol vannak.

A zártkertek az "átkosban" lettek kialakítva, általában a települések közelében, szélén. Néhány száztól néhány ezer nm.es parcellákat osztottak ki a helyi tanácsok hétvégi-hobbykert céljára. Általában beépíthetőségi korlátozások vannak.

2013. aug. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Zártkert=hegyközség. Művelés ágak eltérnek. A tanya lakó ingatlan egyben,ház számmal,bejegyezhető lakcímmel. Míg a zártkert, korlátozottan lakható (helyi rendelet)Külön rendelet szabályozhatja, az állat tartást,beépíthetőséget.
2013. aug. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Zártkert=hegyközség."


Ez így nem teljesen igaz!

2013. aug. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A 2 es válasza sem fedi a valóságot.Nekünk is van zártkerti,és vannak itt ősi nagybirtokok is .Van itt minden.Egyre több lakóingatlan ,állat tartással .
2013. aug. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5-ös merre van a zártkertetek?

Mi az hogy korlátozva van az ott lakás? Sajátomban csak nem szabják meg menyit lehetek ott!

2013. aug. 7. 11:22
 7/13 anonim ***** válasza:

Én sem értem ezt a "korlátozottan lakható" jelzőt!

Magyarországon joga van a polgárnak a saját tulajdonú ingatlanán tartózkodni, akár lakni is! Ezt semmilyen önkormányzati rendelet nem korlátozhatja!

A beépíthetőségi lehetőségek változóak, -ezeket megszabhatja helyi rendelet. Ez -általában- a telek területének 3, 5, stb. százaléka, önkormányzattól függő, illetve attól, hogy mennyire kiépített az infrastuktúra(villany, ivóvíz, gáz, stb).

Mi is egy ún. zártkertben lakunk, engedéllyel épített összkomfortos házban, bejelentett(lakcímkártyán feltüntetett) tartózkodási hellyel.

2013. aug. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Magyarországon joga van a polgárnak a saját tulajdonú ingatlanán tartózkodni, akár lakni is!

Na ez ami nem így van!Nyíregyháza-sóstón,üdülő övezetbe nem adnak ki lakhatási engedélyt,nincs házszám,nincs lakcímkártya. Ha gazdasági épületnek van nyilvánítva,akkor oda nem lehet + 10 embert bejelenteni!!csak a lakhatási engedéllyel rendelkező részbe lakhatnak,amennyi reális. Hajdúböszörmény-bocskai szőlőskertben pont ez van!!Nem az idő van korlátozva,én ezt nem is írtam,hanem a rendeltetés szerű használat!ami egy lakás-egy család. Nem 23 emberféle alszik a tyúkólba szó szerint! Ezt helyi rendelettel szabályozzák.

2013. aug. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha arra telik hát ott fogunk lakni.
2013. aug. 7. 13:30
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Na ez ami nem így van!Nyíregyháza-sóstón,üdülő övezetbe nem adnak ki lakhatási engedélyt,nincs házszám,nincs lakcímkártya."


Csak, hogy a #8-as jobban értse:

Nem lakhatási engedélyről van szó!

Tartózkodási helyként bejegyzik a zártkerti címet!

Sőt, engem a helyi rendőr figyelmeztetett, hogy amennyiben itt lakom -az állandó bejelentett lakcímemtől függetlenül- a lakcímkártyára is rá kell vezetni a tartózkodási helyet!

Lényegtelen, hogy van-e utcanév meg házszám, a zártkertnek is van helyrajzi száma!

Arról sem volt szó, hogy "+10 ember a tyúkólba bejelentve"!

Amiben én lakom, egy 30nm-es tetőteres "gazdasági épület", minden komforttal. Azért csak ekkora mert itt 3% volt a beépíthetőség. Építési engedéllyel épült, használatbavételi engedélyt megkapta!

Az építési hatóság embere aki az engedélyt kiadta, ő maga mondta, -ha a terveknek megfelelően készült el, neki mindegy, ha én a "gyümölcstárolóban" alszom, vagy a "szerszámoskamrában" fürdök!

2013. aug. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!