Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Még régen amikor az első...

Még régen amikor az első csepp benzint (a benzin alapanyagait) kiszívták a föld mélyéről, akkor még ugye bőven volt benzin az volt 100%. Mára ez a készlet körülbelül hány százalékon van? SZERINTETEK? Még kb mennyi idő van hátra?

Figyelt kérdés
Apokaliptikus hely lesz aztán a föld? Mi fog történi, öli mindenki egymást rakatszámra? :S csak én félek ettől?
2013. júl. 5. 14:35
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Amúgy bocsi de szerinted ez a kérdés honnan jött?Mert megnéztem a filmet...és szerintem egyáltalán nem reális nem arra adott választ ,hogy mikor HANEM !!!(HHAAANNEMMM) ,hogy mi lenne az olajválság következményei....én ilyen válaszoknak örültem volna h pl: 49% , 25 év. Mit kell túlbonyolítani?Persze örülök ha kisregényt írnak ,de engem az nem érdekel.
2013. júl. 6. 19:38
 12/22 TappancsMancs ***** válasza:

Régen láttam azt a filmet biztos jól mondod ha most nézted. Évszámok ebben vannak, olaj gáz szén és más számszerűségek:

[link]

2013. júl. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 TappancsMancs ***** válasza:
Pl olajat exportáló országok 2030-ra lehet már nem fognak(tudni mert kell nekik) olajat adni, nem lesz kivitel. Lenni lesz csak nem adnak úgymond. Itt is számít nem csak a készlet maga (ami szintén elfogy) hanem egy kis mennyiégből már várhatóan nem adnak, illetve pl csökkentik.
2013. júl. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 TappancsMancs ***** válasza:

Az olajkitermelés kezdetekori kitermelési arányt (EROI) azt elírtam. Az a mai átlag környéke.


Nagyjából sejthető abból is hogy áll az oljaj, hogy a kezdetekkor kb 1900-ban a EROI arányszám 100 körül volt, ma már 10-11 körül, de ez átlag! Több helyen a kutak EROI aránya 3-4-5! Meg 100 év alatt elment a fele és az igény sokszorosa az akkorinak, tehát nem a növekedés ívével fog elfogyni a másik fele.

2013. júl. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 TappancsMancs ***** válasza:
15-30 év a készletek és a fogyás alapján. Gondolom így kaptál választ.
2013. júl. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 15 évesen jogosan félek ettől?
2013. júl. 6. 22:04
 17/22 TappancsMancs ***** válasza:
Magát a félelmet azért nem javasolom, de jó számolni. Nézd meg az olajkitermelési globális görbén mennyi volt a kitermelés és így a felhasználás is ! 1930-ban. Most a kitermelés már elkezdett esni mert elérte a felét és mennyi most a kitermelés/felhasználás? Az biztosra vehető hogy a kifogyásához ugye nem fog kelleni újabb 100 év. 50 sem. Sajna. Nem ijesztgetlek ezeket mutatják a számok erről.
2013. júl. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 TappancsMancs ***** válasza:
2013. júl. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 TappancsMancs ***** válasza:
Konkrét idő/számadatokkal ez úgy is mondható, hogy ha a felhasználás ütemét ugyanolyan ritmusban és 100 év alatt csökkentenék, na akkor újabb 100 évig tartana az olaj kifogyása. De az sajna valószínűtlen, hogy pont a kitermelési görbe fordítottjával hajlandóak lennének és csökkentenék az emberek a felhasználást, tehát előbb kell kifogyjon. Amibe beleszólhat sok minden ténylegesen hogyan alakul.
2013. júl. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 TappancsMancs ***** válasza:
2040re az olajkitermelés/fehasználás a mai fele lehet és az kb mit hoz magával? Műanyag áru fele, festék fele, utazás/szállítás (benzinesnek) a fele stb.
2013. júl. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!