Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinek van joga felszólalni...

Kinek van joga felszólalni egy lakógyűlésen, albérlő,50 % alatti résztulajdonos szóba jöhet?

Figyelt kérdés

2013. máj. 29. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:

albérlőnek nincs csak tulajdonsonak ill ha van meghatalmazása akkor igen


és mind1 milyen résztulajdonos ha 1%os is már részt vehet(kell is) ill fel is szólalhat



ha bármilyen kérdésed van írj


1 közös képviselő

2013. máj. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom máshol hogy van, de a mi társas házunkban engem nem vesznek semmibe, ugyanis a férjemé a lakás, még a szülei vették neki legénykorában. A lakók mindig az orrom alá is dörgölik, hogy semmibe nincs beleszólásom, mert csak "megtűrt" személy vagyok itt, nem vagyok tulajdonos. És hogy honnan tudják??? Ez jó kérdés! Onnan, hogy van egy iroda, a lakásszövetkezet, akik intézik a lépcsőház dolgait, a közös költséget, felújítást, stb... Na, oda szépen bementek a lakók, és megkérdezték hogy melyik lakásban ki, vagy kik a tulajdonosok. Egyébként nálunk az albérlőket sem veszik semmibe, nekik sincs joguk sem szavazni, sem aláírni semmit.
2013. máj. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A törvények és a társasház, illetve lakásszövetkezet alapszabálya rendelkezik erről.

A tulajdonosnak, szövetkezet esetén a szövetkezet tagjának van szavazati joga. A lakógyűlésen tanácskozási joggal részt vehet a nem szövetkezeti tag tulajdonos is.

A résztulajdonosnál azt kell tudni, hogy minden lakóegységből egy résztulajdonos szavazata számít akkor is, ha csak 1%-a van, a többi résztulajdonost ő képviseli. Erről a résztulajdonosoknak kell megegyezni.

Felszólalni persze lehet a többieknek is( pl. ott van a gyűlésen férj és feleség meg a mama is. Férj: 20% feleség:5%, mama: 75%. Ha ők hárman úgy döntenek, hogy a véleményüket elmondják, de a feleség fog szavazni,akkor ez így szabályos.

Albérlő meghallgathatja, hogy miről van szó.

A tulajdonos hivatalos meghatalmazásával akkor szavazhat, ha ezt az alapszabály ( alapító okirat) megengedi.

2013. máj. 30. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kedves kérdező neked is válaszolok a leveledre de kicsit hosszú és most kevés az időm


kedves 2. a férjed jogán ha nem is te vagy a tulajdonos de a jelenlegi magyar jogszabályok szerint ugyan annyi jogod van.sőt ha 50-50% ban lennétek tulajdonosok ,de csak az 1ikőtök megy el a lakógyűlésre akkor is úgy kell venni mint ha mind a 2en ott lettetek bvolna és 1 lenne a véleményetek...tehát nem azt kell beírni h 50ban a te részednél mondod h igen hanem h 100%ban

2013. máj. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mi is albérletben lakunk egy budai társasházban, ahol csupa kretén lakik, mint tulajdonos.

A felettünk lakó unokái állat módjára viselkednek a lakásban, fel alá rohangálnak, sokszor este is.

Többször próbáltunk szépen szólni, de semmi eredménye nem volt. Sőt! Azt mondta a hölgy, hogy ha valami nem tetszik, akkor költözzek el.

Erre felment a pumpám, felhívtam a közös képviselőt és elmondtam neki, hogy lehetek tipikus albérlő és bömböltethetem a hifitornyot reggel hattól este tízig, ha gondolják, illetve ha én történetesen a munkám miatt fél 4-kor kelek, akkor garantáltan kelni fog az egész ház, kisbabástul, öreg nénistül vagy találjon ki valamit, mert se más bérlő, se új tulajdonos ezt nem fogja eltűrni.

Erre összehívták a közgyűlést az én panaszom miatt... Most megyek a meghatalmazásért a tulajdonoshoz, mert kell. :)

Elmentem ügyvédhez is, azt mondta, senki nem mondhat nekem olyat a tulajdonoson kívül, hogy ha valami nem tetszik költözzek el, illetve ha bizonyítani tudom, hogy nem tudok pihenni, akkor akár be is perelhetem őket.

Vagy hívjam ki a rendőröket, hogy legyen jegyzőkönyv a viselkedésükről.

2013. nov. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!