Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régi parketta tetejére lehet-e...

Régi parketta tetejére lehet-e rátenni az új laminált parkettát?

Figyelt kérdés
Kérem ha van Önök között, aki már csinált ilyet, válaszoljon, hogy hogyan lehet rátenni, ha alája szigetelőanyagot is teszek, amit ajánlanak is. Csak azt nem tudom, hogy régi parkettára lehet e rátenni. Meg arra is kérnék választ, hogy a konyhába pvc. padlóm van, annak a tetejére is rá lehet közvetlenül tenni a laminált parkettát? Várom sürgős válaszukat, köszönöm.

2013. ápr. 29. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
sztem ráteheted. de ha keményfa parketta, akkor azt érdemesebb lenne felcsiszolni-lakkozni, mert sokkal szebb és tartósabb.pvc-re már láttam, hogy rakták, így nem kellett alá a szokásos fólia és más sem.
2013. ápr. 30. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én azt javasolnám, hogy hívjon ki egy szakembert, aki felméri, hogy érdemes lehet-e felcsiszolni-lakkozni a meglévő parkettát. Sokkal szebb, és tovább bírja,mint egy laminált padló.

Ha mindenképpen lamináltat szeretne, meg kell gondolni:

- nyikorog-e, mozog-e a mostani parketta?

Ha igen, abban az esetben nem ajánlom, hogy rá rakják.


Ha nem akkor természetesen mehet rá. A PVC-re szintúgy.

Elég rá a habfólia vagy szigetelőlapok és mehet rá a laminált padló.


Remélem segítettem!

2013. máj. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A régi faparkettám kb. 35 éves. Ha végigmegyek rajta (nem mindenhol), de nyikorog és néhol rések vannak, ahol mozog. Nem akarom felszedni, mert az külön költség és nagy munka. Ezért gondoltam arra, hogy a tetejére, persze habfóliával, de mehetne rá a laminált parketta. Kérem ezek ismeretében segítsenek, hogy rá merjem-e tenni. Csiszolás ennek tudatában nem jó ötlet, mert többe kerülne az egész, mint a laminált parketta összesen mindennel együtt.
2013. máj. 5. 08:52
 4/5 anonim ***** válasza:
2: ha recseg a régi, a laminalt alatt is fog.
2013. máj. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mi lett vegul a megoldas? Mi is a regire gondoljuk, hogy ratesszuk.... mik a tapasztalatok?
2016. ápr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!