Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell lakást festeni?

Hogyan kell lakást festeni?

Figyelt kérdés
Ismerősöm házát kell leadni tisztasági festéssel. Még életemben nem festettem. Hogyan fogjak hozzá? Idős emberről van szó aki nem tudja megoldani a szakember fizetését ezért én ingyen elvállalom neki rokoni alapon, de hogyan fogjak hozzá? A festék állítólag már meg van. Mennyezet is és a falak is fehérek lesznek. Festve van jelenleg, nincs tapéta. Nincsenek csövek mert azok burkolva vannak lambéria alatt. 36 négyzetméteres 1 szobás panellakásról van szó. Glettelni tudok házilag? Azt mondta ezzel ne foglalkozzak, csak fessek. Nincs erről valami hasznos leírás a neten vagy valaki nem írná le szájbarágósan hogyan fogna hozzá? Mivel kezdené? A falakkal vagy a mennyezettel? Ecset nincs, se henger. Csak a festék. Milyen hengert/ecsetet vegyek? Az öreg állítólag a parkettát már leborította valami védőfóliával és bútorok sincsenek bent. Hogyan fogjak hozzá? Előre is köszönöm szépen az ő nevében is a segítséget! Mennyi időt számoljak a festésre? Hány napot?
2013. ápr. 3. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha beírod a youtube keresőjébe, hogy szobafestő Attila, akkor egy halom videót nézhetsz!

Kezdetnek:

http://www.youtube.com/watch?v=rBPjih0O7Ms

2013. ápr. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Youtube videóból tök egyszerűen meg fogod tudni csinálni, ha a falak jó állapotban vannak.

Veszel egy hengert, hozzá egy tálat, meg egy ecsetet.

Először a plafont kell festeni, előbb körben a falak találkozásánál ecsettel, utána hengerrel.

Belemártod a festékbe a hengert, és jó alaposan legörgeted a festéket róla, hogy ne legyen sok rajta.

Én tavaly nyáron festettem életemben először, nulla tudással, és nagyon szép lett minden, ráadásul nő vagyok. Úgyhogy hajrá!

2013. ápr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!