Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak a babája után is újra...

Másnak a babája után is újra kell festeni a lakást minden alkalommal, ha eszik?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hónapos lesz pár nap múlva, 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást. Most már megeszik egy teljes adag pürét ebédre, lassan igényelné egy újabb étkezés kiváltását. De előre rettegek, mert katasztrófa, milyen csúnyán eszik. Áldozatul esik egy előke, 2 textilpelenka, a hordozó huzata, a zoknija, az én ruhám. MA odáig fejlesztette a művészetét, hogy a szemében is répapüré volt, az egész arca csupa kulimász! Amikor a szájába teszem a aknalat, egyidőben bedugja az öklét is, és nyomkodja szét a pürét benne. Aztán jön a hapci, és beterít mindent. MA elé tettem egy szalvétát, amikor tüsszentett tele szájjal, hogy megörökítsem absztrakt festményként a művét.:) Szép lett.

Meddig megy ez még így? Anno a lánykám gyönyörűen evett, kisfiamat meg át kell öltöztetni evés után. A délelőtti séta után ebédel, de ha kiváltom a tízórait is, kétszer kell ugyanezt a tortúrát végig csinálni, és nincs annyi ruha, meg Vanish szappan, amennyivel ezt győzni lehet...:)

Extrém a babám, vagy mások is így kezdték? 4 hete kanalazunk, de semmit nem javult a helyzet.


2011. aug. 6. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:

HIHIHI:D

És ezt még fogja ciffrázni mással is:D

Javaslom kezdj el beszerezni kanapéra huzatot 3at...

És amikor a gyermeked mér rendelkezik némi szépérzékkel és hellyel közzel szót is fogad, nem szeleskedik, akkor nézz csak körbe a lakásban fal és egyéb ügyileg...

Nálunk dec volt villanyszerelés, a festék meg se száradt a gyerekem már összecsokizta és firkálta a falat 18hónaposan... Szóval még úgy 4évig így marad, mert nincs értelme... De tegnap már gyurmát is találtam a falon:d

2011. aug. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen szinte még az előkére se volt szükség, kanalaztam, ő nyelt. Bezzeg most, hogy már próbálkozik egyedül is enni!!!
2011. aug. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy működik az evés, hogy beültetem az autósülésbe, a pihenőszékben "túl nagy a hely" a bohóckodásra. Eléterítek egy textilpelust. A bal kezemet éppencsak ráteszem a pocakjára úgy, hogy finoman lefogom vele a bal kezét. Így mindkettőnke jobb keze szabad marad. A sajátommal etetem, ő meg a sajátommal csapkodja a pociján lévő bal kezemet... Ezzel elfoglalja magát, és közben szépen eszik. Az persze előfordul, hogy hapci is van közben, de azt mindig időben elkapom.
2011. aug. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont ez volt :D Sokszor kiverte a kanalat a kezemből, annyit hadonászott. Én is lefogtam az egyik kezét :)

Aztán egyre szebben evett. Aztán jött az etetőszék 8 hósan, és az új szokások is: kézzel akart mindenbe belemászni, megfogni a teli kanalat, a tálcára esett ételt szétmázolni... A maszatos kezét rendszerint a fülébe, hajába, nadrágjába törli még most is :) És a huncutságok és hisztik: csapkod, ledobál, tányért felborít, teli szájjal azt mondja: brrr XD

Most már nagyon ügyesen eszik darabosat kézzel, de jön az új próbatétel: a kanállal evés :D

Úgyhogy semmi biztatót nem tudok mondani...

2011. aug. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint másutt is hangulatosan telnek az étkezések!:)) Azt hiszem, egy időre félreteszem a tisztaságmániámat...

Jó babázást mindenkinek!

2011. aug. 7. 18:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!