Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kb mennyibe kerülne egy ilyen...

Kb mennyibe kerülne egy ilyen ház építése?

Figyelt kérdés

A telek már megvan. Igazából van egy telkem, ahol szőlő van, ültetünk stb. Egy hétvégi házat szeretnék felépíteni rá, ami esetlegesen lakásnak is szolgál. Nem akarok nagyot maximum 40 négyzetméter. Konyha, fürdőszoba, wc, 2 szoba. Úgy számoltam, hogy konyhának elég 8nm2, fürdőnek+WC-nek 6, szobának kb 2,5x3,5 nm2 ugye ezt kétszer. + egy előszoba szintén 6nm2 szerintem bőven elég. Ez így kb 37,5nm2.

Elnézést a nagy részletességért, csak gondoltam hátha fontos...

Szóval egy ilyen ház normális de nem luxus felszereltséggel, építőanyaggal mennyibe kerülne?


2013. márc. 31. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyjából 8 millió.
2013. márc. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Kicsit meglepődtem, azt hittem kevesebb...
2013. márc. 31. 22:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Az anyag ára nem lenne annyira vészes, de ráteszik a tervezés árát is sajnos, és az nem kevés.

Egyébként a szőlőre lehet építési engedélyt kapni? Nem mezőgazdasági terület?

2013. márc. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem szőlő, csak van szőlő is. Azt nem tudom milyen fajta telek nem értek hozzá, de a szomszédban vannak ilyen fajta házak mint amilyet mi is szeretnénk, szóval gondolom lehet építeni. De természetesen ennek utána kell járni, de azért köszi, hogy szóba hoztad!
2013. márc. 31. 22:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Én építkeztem pár éve.Sok mindenen lehet spórolni.A 8 millát túlzónak tartom.Ha tudsz te is ezt azt csinálni rajta és pl felhasználsz olyat is mint használt cserép és minden spórolási lehetőséget figyelsz.5 millából ki kell hogy hozd. Én is használt cserepet raktam az új házamra fillérekért vettem és pár éves volt.
2013. ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

találtam egy kalkulátort, de nem tudom, mennyire követte az utóbbi idők áremelkedéseit...

[link]

2013. ápr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!