Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy kétgenerációs ház egyik...

Egy kétgenerációs ház egyik szintjének a fenntartása több, mint egy lakásé?

Figyelt kérdés

Kb. 200 nm-es házra gondoltam (egy szint kb. 100 nm).

Nem egyedül kell fenntartani egy egész házat, mert így két felé megy a költség, de többet is fogyasztunk.

Oldalról viszont nem fűt semmilyen szomszéd...


vegyek egy lakást, vagy egy ismerőssel vegyünk együtt egy kétgenerációs családi házat?

Egy háznak az elosztása is jobb.


Valami tapasztalat?



2013. márc. 28. 16:07
 1/1 anonim válasza:

Szia. Én csak azt tudom, hogy mennyi egy családi ház felső szintjének az általános rezsije, hasonlítani nem tudok. Mint te is írtad, a fűtés az, ami tuti megdobhatja, mert csak alulról kapsz meleget, oldalról nem. Az én lakásom 96-98 m2 kb, de a hasznos alapterület (teljes belmagasságú) csak 80valahány. Vaillant cirkónk van. Termosztát 21-22 fokra van állítva állandóan, nagy ritkán a téli nagy hidegekben felraktam 24-re a fürdés miatt (kis gyerekem van) és így a havi átlag gázfogyasztás 11-14 ezerre jön ki. Nálunk csak a fűtés és a melegvíz megy gázzal, minden más villannyal. Állandó rezsiköltségnek ott a gáz-villany-víz-kuka. Riasztó sem árt a mai világban, plussz lakásbiztosítás. Az én átlag havi rezsiköltségem (se TV, se telefon, se internet nincs benne) 40.000 Ft.

Egy családi házban mindig van mit csinálni, hol bent, hol kint a kertben, tehát sokszor akad valami plussz költség.

2013. ápr. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!