Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől van ez az "áramingadozás"?

Mitől van ez az "áramingadozás"?

Figyelt kérdés
Az a gondunk hogy egy kis családi házba költöztünk, és időnként(ritkán) van olyan hogy a ház egyik részében elmegy az áram(vagy a villany az egyik szobában vagy a tv,megmondjuk a hűtő)de mindig csak 1 részen,és olyan 5-10 perc múlva automatikusan visszajön?ez mitől van?köszi
2013. márc. 11. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Valahol(villanyóránál, biztosítéktáblánál, vagy egy kötődobozban) meglazult kötés van. Minél előbb villanyszerelővel át kellene vizsgáltatni a hálózatot, mert nagy tűz lehet belőle!
2013. márc. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Én minél előbb megnézetném, mert rosszul vannak bekötve vezetékek és időnként összeérhetnek vagy annyira közel vannak a szigeteletlen részek hogy áthúznak egymásra, meg szerintem a biztosítékokkal sem stimmel valami, vagy már az egész vezetékelés annyira gatyán van hogy már nem bírják, és lehet ha hirtelen felveszi valami az áramot akkor felmelegszik és lehet ez okozza ezt.

Ezt így látatlanba borzalmasan nehéz megmondani, mert bárhol lehet a gond, főleg a dobozoknál ahol össze van kötve, vagy a biztosíték táblánál, az óránál is bárhol lehet a gubanc. Én mindenképp hívnék egy szerelőt hogy alaposan bújja át a rendszert mert ez így nem állapot és elég ha lesz egy túlterhelés és kitudja lehet az egész házban elmegy majd a villany vagy kigyullad a villanyszekrény.

Szerintem ne terheljétek le a rendszert, és holnap keressetek egy villanyszerelőt aki minél előbb átnézi a rendszert.

2013. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
Áramingadozás az amikor a feszültség hol 215V hol 225. Itt érintkezési bekötési hiba van ahogy az első jól írta.Ami kilazult bekötés vagy eloxidálódott érintkezés ahogy az első jól írta veszélyes mert az ilyen kontaktok felmelegedhetnek és tűzet okozhat.Szakemberrel át kell vizsgáltatni.Itt azt is tudni kellene hogy hány fázis van a házba bekötve, nem e az van hogy a fázisok közül valamelyik túl van terhelve.Régen nálunk olyan volt hogy az egyik fázisra 60 fogyasztót tett vaolt olyan amin meg csak 25 volt ezért a fázisbiztosítók rendre kimentek a nagyobb terhelésen.
2013. márc. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor abba a dobozba kell megnézni a kötést,amelyből a szoba felé megy a vezeték .Egy laza kötés is eredményezheti ezt.A terheléstől melegszik ,tágul a vezeték

igy megszünik az érintkezés .Ahogy visszahül megint van áram .

2013. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!