1000 literes puffer tartályt elektromos fűtéséhez mennyi energia kellene?
Jó az ötleted. arra ügyelj, hogy a puffer nagyon jól szigetelt legyen. Az éjszakai felfűtésmegoldás tökéletes. Szerintem a hőcserélő csak a fűtésre kell, a HMV mehet közvetlen, terelt hidegbetáppal.
Az egy köbméter ideális, nem fog meglepetés érni.Arra nagyon ügyelj, hogy a hőkapcsoló automatika biztonságos legyen(én kettőt tennék sorba)
A szomszédom ötszázliteressel oldotta meg, bevált.Éjjel villany, nappal, ha nagyon hideg van, palackos gáz rásegít..
Sajnos nekem ez csak terv, mert nem tudom helyszűke miatt hová tenni.
Viszont van a házam mellett egy mély, nagyhozamú ásott kutam, az idén inkább a vizes klímát fogom megcsinálni..
.csak jövőre ezt a pufferes megoldást.
szóval, az elképzelés nem rossz, vágj bele. főleg kényelmes, és ha jó az elektromos automatika, akkor biztonságos is.
szerintem.
Kedves utolsó hozzászóló!
Kíváncsi lennék, hogy a szomszédodnak mekkora cekász, vagy cekászok vannak benne a puffer tartályában?
A lakásom 170 m2 egy szintes és főként padlófűtés van, radiátor is van, de még sosem használtuk az 5 év alatt, egyszerűen nem kellett. Tehát ha nekem 500, vagy 1000 literes pufferem fel lenne fűtve 80 fokra pl, vagy 90-re, akkor nekem csak 2 naponta este menne a tartály fűtése. A ház teljesen alá van pincézve, az a műhelyem, és a garázsom is, ott szinte télen nyáron 18-20 fok van, munkához nekem az meg elég.
Természetesen a villamos túlbiztosítást már kigondoltam, a villanyszerelőm meg túlzásnak tartja, de abból nem engedek, nem fogok spórolni rajta. Tartályból is mindenképp szigeteltet vennék, de ha nem az sem baj, mert a 15 centis lépésálló kőzetgyapot csodákra képes.
a villanyszerelő csak kibíc..
a teljesítményről: a szomszéd csak 3kilovattal fűt, de állandóan..ezért kell néha rásegíteni gázzal..nincs éjszakai árama, de szeretne..akkor átalakítaná..
a lakás baromira szigetelt,nincs sehol húsz fok sem, na jó, 19-20 között, és négyen vannak..
a szigetelés, és az érintésvédelem, valamint a túlfűtés elleni védelem a legfontosabb.
a villanyszerelő meg azt csinálja, amit kérsz.
A házam úgy lett építve a saját kezem által, hogy a szerkezet nekem fa. Kettő között 15 centis lépésálló kőzetgyapot, erre kívül belül ráment az Osb 25 mm-es lap, kívül 7 cm-es további Nikecell szigetelés, belül a válaszfalak és még ez a szerkezet elé 10cm-es Ytong tégla ment, mert részben szigetel, és zajt is csillapít, valamint erre fel lehet csavarozni bármit. A mennyezet gipszkarton, felette 20 cm lépésálló gyapot, az teljese egészében be lett burkolva 25 mm-es OSB lappal.
Lehet elég lesz akkor egy jól szigetelt 500 literes tartály 3-4 darab 2500-3000 Wattos cekásszal fűteni, úgy, hogy csak este kapcsoljon be, így lesz fűtés napközben is, úgy, hogy csak a hőcserélőn keresztül veszem ki a "meleget" egy keringető szivattyúval. Vélemény? Ötlet?
Üdv!
Hasonló kérdésre kerestem én is választ!
Mi egy 80m2 házat fűtünk vegyes kazánnal,600 literes puffer van hozzá 1 hőcserélővel ami a villanybojlerbe továbbítja a vizet.Szintén a pincébe van a rendszer.Szintén padló és radiátor fűtés van nálunk.Én arra szeretném használni a fűtőbetétet ,hogy soha ne menjen 40 c alá a hőmérséklet.Azt mondták a "szakemberek" legalább 4kw-os kell bele a szinten tartáshoz .
Ha két hőcserélős a tartály miért nem teszel fel napkollektort?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!