Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ausztriában, Grazban szeretnék...

Katuskatus00 kérdése:

Ausztriában, Grazban szeretnék lakást, vagy házat bérelni, és tudnátok nekem ezzel kapcsolatban segíteni?

Figyelt kérdés

Első körben ingatlanközvetítős oldalakat böngésztem át, de miután kinéztem pár objektumot, és felhívtam az ingatlanközvetítőket, kiderült, hogy 3 havi proviziót kérnek amellett, hogy 3-4 évre akarnak szerződni.

Segítetek abban, hol induljak el? Hol találok privátoktól hirdetéseket (nem közvetítőkön át!), vagy esetleg mire kell figyelnem?

Előre is köszönöm!



#Ausztria #Graz ingatlan #bérlés albérlet keresés
2013. márc. 1. 11:23
 1/7 TappancsMancs ***** válasza:
Nézd inkább az ingyenes osztrák hirdetési oldalakat. at végződéssel. Ami nálunk az expressz. Én rákeresnék németül és [link] hogy "ingyenes hirdetés" "kiadó lakás" "lakás bérlés" "ingyenes hirdetés" és ilyenek. Egész biztos hogy megtalálod őket.
2013. márc. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg itt , szokott lenni provisio nélküli lakás is , és kikerestem neked a grazi oldalt :

[link]

2013. márc. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne fűzzél túl nagy reményeket a kaució mentességhez, és a rövid távhoz, mert úgy általában nyugaton ez így szokás... És miután te mész az ő területükre, ezért neked kell elfogadni a feltételeket, nem nekik a tiédet...
2013. márc. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TappancsMancs ***** válasza:
Igen az kaució nem provízió de tényleg ma már alap nálunk is. Max olyan van aki kevesebb kauciót kér. Amúgy nem kicseszésből kérik hanem ha a bérlő tönkretesz valamit azt abból a bebiztosított/félretett pénzből fedezik. A kauciót szerintem nem fogod tudni elkerülni de a határozott tartamú szerződést az igen, csak ahhoz találnod kell olyat.
2013. márc. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 P.Attila97 válasza:

kauciót szinte mindenhol kérnek ált. 3 havit. de neaggódj visszakapod a szerződés lejárta után, amikor kiköltözöl, ha nem hagytál kárt magad után. Küldök még linkeket, mi is ezeken találtuk meg az ingatlant,(igaz, nem Grazban, de ott is sok ingatlan van.


Linkek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. márc. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek igaza volt, az ingatlanirodák igenis elkérnek 2-3 hvai lakbérnyi PROVÍZIÓT. Ezt nem kapja vissza a bérlő, ezt az iroda kapja közvetítői díjként. Erre jön a kaució, ami kb 2-3 havi lakbérnyi euró, és azt visszakapod, ha nem csinálsz kárt a lakásban. A hosszú távnyi szerződésről ennyit: mi 3 évre írtuk alá, de 15 hónap után fel lehet mondani, ha 3 hónappal a kiköltözés előtt szólsz. Mi itt találtunk Grazban lakást: www.willhaben.at it van több privát lakás is, de közvetítősök is. Mi privátot találtunk, tehát megspóroltunk 1500 eurónyi províziót. Azért lássuk, be ez nagyon nem mindegy. Hogy áll a keresés?
2013. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kaució természetes, mert ha a bérlő nem fizeti a költségeket, a fogyasztását (áram, víz, közösköltség stb), és légneművé válik. Ezt a tulajra htk.-zza szolgáltató.

De - ha minden rendben volt - visszakapod.

- AZ OLDALAK : Willhaben, E-Bay ,ImmoScout24 , stb.

- Olcsóbb lakást Karintiában(Kärnten)találsz.Graz túl közel van a magyar határhoz,és ez felveri az árakat.

2022. jún. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!