Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Minnél több öblitőt öntök a...

Minnél több öblitőt öntök a mosogépbe annál illatosabbak lesznek a ruhák?

Figyelt kérdés
2009. szept. 8. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Azért vigyázz vele, ha túl sokat teszel bele, lehet akár büdös is, (némelyik öblítőt, ha töményen megszagolod, határozottan büdös, pedig hígítva nagyon finom az illata) vagy allergiát is okozhat arra érzékeny bőrű családtagnál.

Elvileg természetesen erősebb illatot ad a több öblítő, de kb. ugyanannyi idő a tartóssága.

2009. szept. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az öblítők eltömítik a mosógép adagolóját,ezért időnként ki kell tisztítani.Ha sokat öntesz bele,akkor lehet,hogy egyáltalán nem fogja belemosni a gépbe.
2009. szept. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Az öblitö tönkreteszi a mosogépet - belöl lerakódik és lassan "összeragasztja", egy mosógépgyárban mesélték, hogy ha csak lehet, el kell kerülni az öblitö használatát.

Helyette sokkal jobb, ha ecetet használsz, a ruhának nek lesz ecetszaga, a géped nem lesz mészköves és sokkal tovább marad jó.

2009. szept. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
61%

Off: Ez az ecetes dolog megpiszkálta a "fantáziám": és ha néha öntök bele, akkor nem szedi le a lerakódott öblítőt?

Bocsánat, hogy belekérdeztem!

S köszönöm, ha válaszol valaki!

2009. szept. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

NEm igazán, mert az öblitö nem mészböl van, hanem egy szappanszerü anyag, ami a textilszálak felületén egy réteget képez (meg a mosógép belsejében is), ami utánna már csak nagyon nehezen jön le. Egyébként ezért lesznek a ruhák simább tapintásúak és kevésbe nedvszivóak.

Az öblitönek csak szintetikus szálaknál van jogosultsága, mert megakadályozza az elektrosztatikus feltöltödést.


Én már évek óta nem használok öblitöt, és a ruháknak CSAK tisztaruha illata van, semmi mesterséges illat. Szeirntem nagyon zavaró, mikor lemegy mellettem valaki és ömlik belöle az öblitöszag keverve az egyék kozmetikumok szagával. SOkszor a hányinder kerülget töle, mert nagyon érzékeny vagyok a szagokra.

2009. szept. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Értem, köszönöm szépen!
2009. szept. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!