Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A te szomszédod is lopja a te...

A te szomszédod is lopja a te áramodat? Ha rájössz akkor mit lehet csinálni? A miénkből melegíti a bojlerét, világítását, hűtőgépét, kerti gépeit és amit még nem tudok.

Figyelt kérdés
Olyan ügyesen el lett víve a vezeték és nem találjuk,de az óra pörög. A villanyszerelő szerint a földelésben húzódó műanyag csőbe rejtette?
2013. febr. 8. 10:42
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem volt szándékomban ilyen sokáig várni! Sajnos az áramszolgáltató ügyintézése meglehetősen lassú.Csak azt tudom,ha nem akarom,hogy engem gyanusítsanak áramlopással akkor meg kell őriznem a bizonyítékokat. Magyarországon nem a tolvajokkal fizettetik (kivéve a bíróság ha kéred)ki előre a meglehetősen borsos díjakat és illetékeket hanem azzal akit kár ért!!!
2013. febr. 11. 09:00
 12/20 anonim ***** válasza:
Ezt nem hiszem el ,hogy nem foglalkozik senki ezzel az ügyel.Nem mész kellő kép útkánna. Vagy rossz helyen kopogtatsz. Miért nem hivsz ki egy komoly villanyszerelő vállalkozót. Az 1-max 2 napon belül ott van.!Megmondja ,hogy lopják-e az áramot.Ha igen akkor meg hívom a rendőrséget,jönnek azok is nemsokára!!
2013. febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Az E.ON regisztrált szerelői nem akarnak tanúskodni,ha áramlopást fedeznének fel,így azt nem is akarják felfedezni! Az EON ragaszkodik a regisztrált szerelőihez mert csak azt fogadja el,így marad a megoldás:nekem kell a hamis vezeték nyomára bukkanni. Jó tudni a szerelők inkább bűnpártolást végeznek a valós munka helyett ugyanakkor cserbenhagy engem a villanyszámlán szereplő összeggel illetve azért foglalkoztatnák a fogyasztók pénzén!! Szerintem feleslegesek!!!!
2013. febr. 15. 08:20
 14/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ez Vicc ,amit te itt csinálsz! Bármely normális ember ezt 1óra alatt elintézné.Ezért nem foglalkozik veled senki.Egyik szavaddal vered a másikat.Azt írod már 3 éve laksz itt és azóta gyanús a szomszéd,/ sajnálom a szomszédod /,közben azt írod pár hónapja nagyon magas a fogyasztás.Meg ,hogy a szomszéd is tudja már ,hogy te felfedezted,hogy ő lopja az áramod ,és ezért ő még többet lop.Ez érdekes,ha a szomszéd lopná az áramod az már régen megszakította volna a vételezést ezek után.Hát nem szeretnék magamnak ilyen szomszédot mint te.
2013. febr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Két hónapja egyfolytában kérem az EON-t a detektoros vizsgálat elvégzésére,de ezt ugyanúgy nem hallja meg,mint ahogy a villanyszerelő sem a plombálás előtti kérésemet:A szerelő 3 nagy bojlere nem fogyasztott annyit mint az én egy db bojlerem. Ráadásul a hozzánk tartozó vezetékeket is leplombálta. Azon gondolkoztam megkérem a rendőrséget,hogy birtokvédelem címen hajlandó-e segíteni nekem,az EON megsértette a területemet,hiszen az elmenő vezetéket nincs joga leplombálni mivel az az enyém!!A kamera felszerelése miatt vártam ennyit,hogy a területemen a bizonyíték megmaradjon! Igen 3 éve gyanakodom,de az 1100 kw az 6 héten belül sikerült "elfogyasztanom"! Hogyan lehet 1 órán belül megoldani az áramfogyasztás problémáját? Hiszen a szomszéd a mi telkünkre építette az ő köteles részként ismert kerítését, ami,másfél éve húzódik a bíróságon, hiába állapította meg a szakértő ezt a tényt! Birtokvédelem ide vagy oda a dolog nem igazán érdekli azokat akiknek gondoskodni kellene róla!

Ha kérdés merült fel valamivel kapcsolatban akkor nyugodtan kérdezz!

2013. febr. 19. 04:06
 16/20 anonim ***** válasza:
Figyelj ide bejelented a szolgáltatónak a dolgot és ennyi, megnézik az órádat ha rossz cserélik, és ha akkor is pörög akkor megnézik hol a gubanc. Hidd el az EON nagyon törődik az áramlopókkal hőkamerás autóval szokták járni azokat a környékeket ahol sok az áramlopás. Ha te bejelented kifognak menni! Megkeresik megbüntetik a szomszédod és minden happy.
2013. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Az utolsó beszélgetésünk óta eltelt egy kis idő! A Fogyasztóvédelmi Hatóságon keresztül üzent az E.ON,hogy a detektáló-mérőműszeres vizsgálatot nem vehetem igénybe! Magyarul az áramszolgáltató csak akkor vonul ki ha őt éri kár.Vastagon lesz@rja ha magánember a károsult! Az egészben a legjobb vicc,hogy már mindenki foglalkozik velünk,de a kárunkat még véletlenül sem akarják megszüntetni,az íróasztal mögött ülők nem értik meg,míg ők vizsgálódnak azalatt is elfolyik az áram tőlünk!!!!!! A mi hátrányunk pedig az,hogy E.ON-os villanyszerelő köthette rá a szomszédunkat a mi villanyóránkra (nagyon régen lehetett) a munkájával és az illegális áramlopás biztosításával elárulta magát!!!!!Igyeksz(em)ünk okosak lenni!!!!!!!
2013. jún. 6. 11:43
 18/20 A kérdező kommentje:
Tanulságul írom le aki csak olvassa a kérdésemet. Sem a Fogyasztóvédelem,sem az Energetikai Hivatal,sem az Ügyészség nem foglalkozik az áramlopás kiderítésével!!!!!! A regisztrált szerelők inkább hagyják,hogy meglopjanak mintsem akarnának látni bármit is.A hagyományos villanyszerelők is messze menekülnek akkor amikor betoppannak hozzám és hozzáérnek a vezetékeinkhez! Nem tudom miképpen lehet 1 óra alatt elvégezni a feladatot? Lehet,hogy ha pisztollyal közlekedek akkor sikerülni fog?
2015. jan. 17. 11:04
 19/20 anonim ***** válasza:
Őszintén: azt írod, hogy lenyomtátok a biztosítékot, és akkor is pörgött az óra? Akkor eléggé egyszerű, hol kell keresni a megoldást - az óra és a biztosíték között. Ott nincs kilométeres kábel, keress egy ismerős villanyszerelőt, és nézzétek át a leágazást. Ha megvan, el kell vágni, vagy rendőrt hívni, és ennyi. Utána az óra köré építeni egy új dobozt, hogy esélye se legyen hozzáférni, őt meg feljelenteni a rendőröknél.
2015. jan. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Sima családi házról vagy ikerházról van szó?
2015. jan. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!