Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A te szomszédod is lopja a te...

A te szomszédod is lopja a te áramodat? Ha rájössz akkor mit lehet csinálni? A miénkből melegíti a bojlerét, világítását, hűtőgépét, kerti gépeit és amit még nem tudok.

Figyelt kérdés
Olyan ügyesen el lett víve a vezeték és nem találjuk,de az óra pörög. A villanyszerelő szerint a földelésben húzódó műanyag csőbe rejtette?
2013. febr. 8. 10:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Émászt kell kihivni,majd ők cselekszenek.

Aztán feljelenteni a szomszédot.

2013. febr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
Hogy jöttél rá,h lopja? Én igy erre gyanakszom,m érdekes,h nő a számlánk.
2013. febr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Rájönni egyszerű.

Kihúzol mindent a konnektorból (hűtőnek se lesz baja ha fél órát nem kap áramot),és megnézed pörög-e a villanyóra.

2013. febr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha te mindent kihúzol a konnektorból és lekapcsolsz akkor forog az óra? Ha ez igy van akkor hivj szerelőt és nézzétek meg,ne nyúljatok semmihez! Készülj fel előre,fényképező, és kamera. Csak utána hívd az illetékeseket,nehogy a végén az legyen,hogy te babráltad el a dolgokat,és téged vonnak felelősségre,ez nem egyszerű dolog !!!
2013. febr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
4-es v ok. Legyen ott veled valki a te részedről !! /tanu /
2013. febr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
Na ezt kipróbálom,köszi.
2013. febr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Sok krimit nézhettél vagy tök hülye a szomszéd.Én villanyszerelőként meg vagyok róla győződve hogy nem lopja a te áramod és Émász dolgozóként sok hasonló teóriát vizsgáltunk már meg de még soha nem igazolódott be a gyanú-mindig a saját rendszerben volt a hiba ami forgatta az órát!

Legcélravezetőbb ha lekapcsolsz minden berendezést a lakásban és ha pörög az óra hívsz egy hozzáértő és nem csak találgató szerelőt aki kiméri hol a hiba.

Tüzetesen átvizsgálja hol merre milyen vezetékek futnak és ha olyat talál ami nem odavaló-nem te építtetted be azonnal hívod a rendőrséget ők lefényképezik és felveszik a jegyzőkönyvet majd a szomszéd kap pár évet érte+beperelheted kártérítésre.Olyan vezeték nincs amit nem lehet megtalálni hozzáértő szerelő percek alatt rájön a turpisságra.Gyanítod hogy a földelés csövében van-hát szedd szét-bár ez elég hihetetlen mert valahonnan feszültséget kell vennie a földelés pedig feszültségmentes.

Áramszolgáltató nem illetékes ez ügyben csak akkor ha óra előtt lopják az áramot, azt pedig a szolgáltatónál kell bejelenteni és ők kivizsgálják!

2013. febr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
3 éve költöztünk vidékre és a korábbi villanyfogyasztásomat nagyon túllépte az új fogyasztás.Te is rájönnél,ha háziasszonyként megvizsgálod a készülékeid fogyasztását, illetve a lakásodban,házadban az összes áramot lekapcsolod (a hütőt is) majd lecsapod a biztosítékot és még mindig pörög a villanyórád. A beköltözésünk óta gyanakodok,de a villanyszerelővel együtt láttuk azt,hogy minden ki van kapcsolva és még pörög az óra:a kisebbik kár:3 óra alatt több mint 20kw-ot evett meg.
2013. febr. 10. 06:56
 9/20 A kérdező kommentje:
7-es:Hat hét alatt olyan durva lett a fogyasztásunk:1100kw azaz ezeregyszáz kilowatt lett amióta a szomszédom rájött, tudom ő lopja az áramunkat, minden alkalmat kihasznál,még többet nyúljon le tőlünk.A szomszédom ablakai a mi villanyóránkra néz és a mi közkekedési útvonalukra így mindent lát,hall.Amint lecsapom a biztosítékot a villanyvilágítása abban a pillanatban megszünik,ezt többször kipróbáltam:a 4. lekapcsolásnál jött rá a szomszéd,hogy azt a vezetéket a sajátjára kéne kötni. Több mint KÉT HÓNAPJA egyfolytában reklamálok az áramszolgáltató ügyfélszolgálatán,de eddig az időpontig nem történt SEMMI! Ha csak az nem részletre kifizethetem a nyereségüket amit nem én fogyasztottam el! Találkozhattam idióta áramszolgáltató szakemberekkel akik be akarták magyarázni a villanyóra rossz! Megvan határozva az áramszolgáltató a mérőóra előtt és a mérőóráig felel:Kérdem én a villanyóra mögött amihez nem férek hozzá tőle azért miért nekem fogyasztónak kell felelni? A villanyórába való bekötésnél az áramszolgáltató emberei ellenőrzik,hogy nem tévedt oda idegen vezeték? Ugye nem?! Sajnos nem találjuk azt a vezetéket ahol eltűnik az áramunk és hiába kérem a detektáló műszeres vizsgálatot,az áramszolgáltatónál nagyon ráérnek,hiszen engem lopnak,ők megkapják a pénzüket meg dögöljek meg! Ugye a mérőóra hibája nem okozhat ekkora fogyasztást? Egyébként a lekapcsolásoknál jöttem rá az óra számlálója 1kw-ot lenyúl 5 órán belül!!Én már eldöntöttem a kért vizsgálat után a mérőóráktól is megszabadulok,ha addig nem árverezik (áramszolgáltató) el az ingatlanomat tartozás fejében?
2013. febr. 10. 07:18
 10/20 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj,de mért vársz ilyen sokáig? És tényleg az óráig a szolgáltató reszortja ,utána azt csinálsz amit akarsz. Nekem a padlásteret építettem be,és a saját szerelőm úgy borította ki az órámat,hogy csak figyeltem,és ez normális,ha nem sérülnek az óra biztonsági zárai.Hívj már valami normális szerelőt!!! Meddig akarod halmozni a vill számládat. Azzal ,hogy itt panaszkodsz nem fog megoldódni soha.
2013. febr. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!